Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Piemin 1949. gada deportācijas

Iedzīvotājam pateicas par slīcēja izglābšanu

Liepājā godina automehāniķi, kurš izglābis slīkstošu cilvēku

Trešdien, 24. martā, liepājniekam Aivaram Andersonam svinīgos apstākļos izteica pateicību par cilvēka dzīvības glābšanu. Pirms dažām dienām, ieraugot Cietokšņa kanālā slīkstam kādu vīrieti, Andersons saviem spēkiem viņu izglābis un tad izsaucis palīdzību, lai cietušo nodotu mediķu rokās.

Pagājušajā nedēļā liepājnieks Aivars Andersons devās skriet gar Cietokšņa kanālu, kad pēkšņi izdzirdēja kādu gārdzam. Tā kā teritorija vietām ir stipri aizaugusi un nepārskatāma, Aivars sākumā nevienu nav varējis ieraudzīt, tāpēc uzkāpis kokā, un tikai tad kanāla ūdenī starp niedrēm pamanījis slīkstam kādu aptuveni 50 gadus vecu vīrieti. Tālāk Aivars, kā pats saka, jau darbojies tīri instinktīvi.

“Biju skrienot sagatavojies, salasījis kokus. Iedomājos, ka tos pastiepšu, viņš pieķersies, tiks ārā, bet nācās iebrist, izvilkt ar vilkšanu. Viņš bija reibuma stāvoklī, tik nosalis, ka pirksti vairs nekustējās, un viņš arī vairs neatsaucās,” stāstīja Andersons.

Tā kā telefons viņam bija palicis automašīnā, vēl nācās skriet tam pakaļ, sagaidīt mediķus un tad caur brikšņiem aizvest pie cietušā. Aivars arī palīdzējis nest nestuves, un patiešām priecājas, ka izglābtajam kungam ar veselību viss ir kārtībā. 

Trešdien Aivaram Andersonam paldies par cilvēka dzīvības glābšanu teica Liepājas domes un visu operatīvo dienestu pārstāvji, kuri informēja, ka gadījumi, kad iedzīvotāji nāk palīgā mediķiem, ugunsdzēsējiem un policistiem, esot samērā bieži, un tas pierādot, ka sabiedrība nav vienaldzīga pret līdzcilvēku nelaimēm.

”Tas jau ir no katra sirdsapziņas un iespējām, vai cilvēks gatavs šādai situācijai vai nav. Ir ļoti daudz piemēru arī tādu, kad, citus glābjot, cilvēki paši iet bojā. Tas liek aizdomāties, vai neapdraud pats savu dzīvību, bet lielākoties nostrādā saprāts – cilvēks nedomā par sevi, cenšas palīdzēt,” norādīja Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds.

Aivars Andersons ikdienā strādā par automehāniķi, un glābšanas darbos viņam nekādu iemaņu neesot, tomēr, saprotot, ka tik nomaļā vietā ir slīcēja vienīgā cerība, vienkārši rīkojies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt