Panorāma

Nakts bez trauksmes sirēnām

Panorāma

Panorāma

Jāņu svinības “Straumēnos”

Lielbritānijas latvieši «Straumēnos» trīs dienas svinējuši Jāņus

Arī Lielbritānijas latvieši nupat ir nolīgojuši lielākajās Jāņu svinībās ārpus Latvijas, kas norisinājās Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā “Straumēni”. Festivāls norisinājās no piektdienas līdz svētdienai, līgotājiem turpat pļavā dzīvojot teltī.

Šogad Straumēnu pļavās Jāņus ielīgoja neredzēti liels līgotāju skaits – nedaudz virs 5000.

“Mūsu limits, par ko baidījāmies, bija mašīnu vietas, un tās bija ap 1700. Rēķinoties ar to, ka trīs cilvēki brauc ar vienu mašīnu, mēs zinājām, ka nevaram iet vairāk par 5000, stāstīja Jāņu festivāla direktors Ģirts Lerhs.

Galvenā vieta festivālā bija ierādīta latviešu tradīcijām, piepalīdzot koriem, folkloras kopām un dejotājiem.

“Un es jūtos tā, ka es būtu Latvijā. Gaidīju šos svētkus, un tiešām sajūtas ļoti fantastiskas – redzēt vienkopus tik daudz latviešu un satikt savus draugus, kuri ilgi nebija satikti te Anglijā,” pauda dejotājas no Pīterboro senioru deju kolektīva „Virpulis”.

“Visi ir smaidīgi, atsaucīgi, priecīgi. Godīgi sakot, mēs nemaz nejūtamies tā, ka mēs būtu Anglijā,” atzina vidējās paaudzes deju kolektīva „Namejs” pārstāvji no Tukuma.

Lielkoncertā sanākušos uzrunāja Latvijas vēstniece Lielbritānijā Ivita Burmistre, taču svinīgu ugunskura iedegšanu nācās atlikt, jo spēcīgā vēja dēļ varēja aizdegties tuvāk esošās teltis.

“Tas jau tā forši, vienreiz gadā satikt paziņas, draugus no citām pilsētām. Daudzi jau arī brauc no Īrijas, Dānijas,” stāstīja apmeklētājs Sandris Briedis.

Tika kronēta skaistumkonkursa „Latviešu zeltene Lielbritānijā” uzvarētāja, bet sportisko aktivitāšu cienītāji varēja izmēģināt spēkus komandu spēlēs, novusā vai zolītē.

Tā kā teju trešā daļa līgotāju bija bērni, daudz kas bija paredzēts tieši viņiem.

“Pēc ilga laika kaut kas latvisks. Pēc diviem gadiem, pēc visa kovida kad visi sanāk kopā, tas ir forši,” priekā dalījās pasākuma apmeklētāja Inese Ražkovska.

“To, ka ieraugi draugus, ar ko tu Latvijā esi bijis kopā, bijušos darba kolēģus, tas priecē, tā pasaule ir maziņa!”

Festivālā piedalījās arī grupa „Labvēlīgais tips”: “Tāda maza Vudstokas sajūta. Visa tā telšu pilsētiņa un tā sajūsma, un pa vidu, protams, nacionālais elements – tautastērpi, latviešu valoda un latviskās, etniskās dziesmas. Bet, nu, mēs ieviesīsim tādu mazu popmūzikas elementu vai dzīpariņu šajā seģenē, ko sauc par Jāņu festivālu!”

Vakaros visi pulcējās pie lielās skatuves, lai dziedātu un dejotu līdzi populāru Latvijas grupu dziesmām, paši izturīgākie pat līdz rīta gaismai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt