Panorāma

Iznākusi grāmata par Panorāmas "aizkadriem"

Panorāma

Liela nauda – mazas ambīcijas?

Kapusvētki – arī Lielbritānijā

Lielbritānijas latvieši Brukvudas militārajā kapsētā nedēļas nogalē atzīmēja kapusvētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lielbritānijā nedēļas nogalē latvieši atzīmēja kapusvētkus Brukvudas militārajā kapsētā, kas ir lielākā kapsēta Apvienotajā Karalistē un viena no lielākajām Eiropā. Šajos kapos apglabāts ilggadējais sūtnis Lielbritānijā Kārlis Zariņš, latviešu kapu nodalījuma izveidotājs prāvests Edgars Bergs un citi trimdas latvieši. Tā kā Lielbritānijā pēdējie pandēmijas ierobežojumi tiks atcelti tikai 19. jūlijā, tad apmeklētāju nebija daudz.

Par trimdas latviešu saziedoto naudu veidotajam memoriālam, kurā iegravēti vārdi “Dievs, svētī Latviju”, šogad aprit 60 gadi, taču latviešu nodalījums Brukvudas militārajā kapsētā ir jau kopš 1952. gada. 

Kapusvētki, kas tur notiek katru gadu, tradicionāli iesākas ar svētbrīdi, pieminot aizgājušos. Pēc oficiālās daļas klātesošie tika izvadāti nelielā ekskursijā. Latvijas vēstniece Ivita Burmistre arī bija ieradusies uz kapiem nolikt ziedus. 

Prāvests Andris Abakuks norādīja: “Esmu ļoti priecīgs par vēstnieces sirsnību un ka viņa kapiem jau ir ļoti pieķērusies. Un man šķiet, ka šī jau šogad ir ceturtā reize, kad viņa ir Brukvudas kapos. Par to es ļoti priecājos, ka ir interese par mūsu Brukvudas kapiem. Ja mēs izjūtam, ka mums ir atbalsts no Latvijas valsts pārstāvjiem, es domāju, tas ir kaut kas ļoti jauks.”

Īpaši tika pieminēts operdziedātājs Edvīns Krūmiņš. Lielākā daļa klātesošo viņa dziedāto dziesmu dzirdēja pirmoreiz, taču 90 gadus vecā Inese Plūcis dziedātāju ir labi pazinusi.

“Es to atceros tik sen... Un, kad es to dzirdēju, es atzīstos, asaras bija acīs. Jo tā man atgādināja manu dzimteni,” stāstīja kundze.

Notiekošo ar interesi vēroja filmēšanas grupa, kas veido dokumentālo filmu par Brukvudas kapsētas mazākumtautību nodalījumiem.

Dokumentālās filmas veidotājs Oli Džensons atzina: “Man te patīk. Tas ir interesants veids, kā kapsēta atdzīvojas, var sajust, ko tā nozīmē šiem cilvēkiem. Par to, kā ir dzīvot Lielbritānijā, bet tajā pašā laikā apzināties, ka saknes ir kaut kur citur.”

Tā kā kapusvētki ir reliģiska ceremonija, tad Covid-19 ierobežojumu ir mazāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti