Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

LTV skaidro teletiltu ar «Russia Today»

Atgriežas Latvijā

Lielbritānijā 15 gados uzkrāto pieredzi Aija nu liek lietā Kuldīgā

Kuldīdzniece Aija Pušīlova ar ģimeni Lielbritānijā pavadīja 15 gadus. Tur uzkrāto pieredzi viesmīlības jomā nu Aija aktīvi liek lietā Kuldīgā. Aija atzīst, ka atgriežoties jutusies gaidīta un daudzi palīdzējuši iejusties Latvijas vidē.

Ar viesmīlību, skaistu un mājīgu vidi radīt prieku un atpūtu cilvēkiem – tas kuldīdzniecei Aijai Pušīlovai vienmēr bijis aicinājums, tāpēc par savu profesiju izvēlējusies tūrisma jomu. Savulaik, mācoties augstskolā “Turība”, praksē iepazinusi darbu ārvalstīs – Šveicē un Grieķijā, līdz pēdējais gads viņu vēl kā studenti aizvedis uz otro lielāko viesnīcu Gērnsijas salā Lielbritānijā. Pēc prakses viņa aicināta tur strādāt jau pastāvīgā darbā par restorāna vadītāju.

Sākumā Aija domājusi – pastrādāšu kādus deviņus mēnešus, tomēr dzīve iegrozījās citādi – tie izvērtās par 15 gadiem. Aija kļuva par viesnīcas vadītāju, savukārt vīrs Oskars strādāja galdniecībā. “Mums bija deviņas dažādas tautības, dažāds vecuma grupas, un mēs kopumā bijām 40 – 50 cilvēki. Un vadīt šo uzņēmumu bija laba pieredze,” stāsta Aija.

Aija neslēpj, ka sākums nav bijis viegls un ārzemniekam sevi esot jāpierāda daudz vairāk nekā vietējiem iedzīvotājiem. Lai arī dzīve Gērnsijā bijusi nodrošināta un stabila, arī skaista daba un apkārtne, ilgas pēc mājām bijušas vienmēr. Aija smejas, ka atvaļinājumos braucienus plānoja tikai uz Latviju, tāpēc nav sanācis kur citur paceļot. Abi bērni piedzimuši Anglijā, arī tāpēc bijis svarīgi viesoties pie vecvecākiem.

Kad dēls sasniedz vecumu, kad jāuzsāk skolas gaitas, tad arī ģimene izlēmusi atgriezties.

“Roberts runāja tikai angļu valodā. Mēs – latviski, viņš angliski. Kad atbraucām, tas mainījās,” stāsta Aija.

Lai arī Latvijā ģimene dzīvo nepilnus divus gadus, Aija ar vīru ir izveidojusi viesu māju “Raxti”, ierīkojusi romantiskus apartamentus Kuldīgas vecpilsētā un nu lolo ieceri par brīvpieejas minigolfa un bērnu rotaļu laukuma izveidi Kuldīgā. Latvija un latviskais Aijai bijis svarīgs vienmēr, tas ietverts arī viesu mājas dizainā, ko Aija veidojusi pati.

Aija uzsver, nekad nav domājusi Latvijā atgriezties uz kādu lielāku pilsētu, jo Kuldīgas pusē ir visi radi. Turklāt tās radošā gaisotne īpaši iedvesmo. “Mēs esam kopā ar savējiem, tas deva gandarījumu,” saka Aija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti