Lia Guļevska: Par atzinību - mulsums, prieks un gandarījums

Šī gada 18. novembris īpaši nozīmīga diena ir Latvijas Radio ilggadējajai žurnālistei Liai Guļevskai. Viņai šodien svinīgā ceremonijā pasniegs Triju zvaigžņu ordeni. Augsto apbalvojumu žurnāliste ir nopelnījusi par Latvijas Radio nostrādātiem 40 gadiem. Šajā laikā Lia Guļevska ir priecējusi klausītājus ar neskaitāmiem raidījumiem, it īpaši 15 gadus darbojoties raidījumā „Mikrofons”.

"Siluets" bija pēdējais Lias Guļevskas vadītais raidījums Latvijas Radio. Žurnāliste radio veltīja 40 savus darba gadus. Šajā laikā Guļevska veidoja arī raidījumus „Dzirkstele”, „Mājas svētība” un „Mikrofons”. Šodien par nopelniem kultūras darbā un spilgtu radošo devumu Latvijas žurnālistikā viņa saņems Triju Zvaigžņu ordeni. Kad Lia Guļevska uzzināja, ka viņai piešķirts valsts augstākais apbalvojums, sākumā esot bijis grūti saprast, kā reaģēt.

Atklāti sakot, milzīgs apmulsums, teikšu godīgi. Un tad, kad es sāku saprast, kas ir noticis, es neliegšos, bija ļoti liels prieks, kā ikvienam cilvēkam, kura darbu novērtē, un atzinīgi novērtē. Bet vēlāk, kad jau pirmā eiforija pārgāja, tad es absolūti sapratu, ka tas nav tikai man vienai, tas ir īstenībā arī Radio, liela atdeve radiofonam. Un arī paldies Radio, ka mani izvirzīja, un ne tikai Radio vien," saka Lia Guļēvska.

Viens no galvenajiem ordeņa piešķiršanas atbalstītājiem bija komponists Raimonds Pauls. Maestro Liu Guļevsku atceras jau no dziesmu aptaujas „Mikrofons” laikiem:

"Man ar viņu ir bijušas vienmēr labas attiecības. Viņa ir tāda emocionāla vienmēr, kas attiecas vismaz uz mani. Man vienmēr no viņas bija patīkami dzirdēt komplimentus, atbalstīja vienmēr Latvijas mūziku, Latvijas dziesmas, tā kā es tikai to labāko par viņu varu teikt un apsveikt ar ordeni."

Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis ar Liu Guļevsku iepazinās teātra kolektīvā, ko režisors vadīja pirms 40 gadiem. Kopš tā laika Guļevska ir vairākkārt intervējusi Kublinski, kurš atzīst, pēc intervijām esot juties pat apgarots.

"Es uzskatu Liu par vislabāko intervētāju. Viņa tā prot atraisīt, tāpēc, ka viņa uzmin, kas ir jāpajautā. Un būtībā, es varu pateikt tikai no sevis, man viņas ļoti pietrūkst radio," secina Kublinskis.

Ilggadējais kolēģis Gunārs Jākobsons ar Liu Guļevsku nostrādāja kopā četras desmitgades. Tieši abu kopīgi veidoto „Mikrofonu” Jākobsons uzskata par svarīgāko brīdi Guļevskas karjerā.

"Galvenais laiks šeit un nozīmīgākais un radoši visbagātīgākais bija, strādājot „Mikrofonā”, veidojot „Mikrofona” programmas, vēlāk jau, kad tika atļauts, arī „Mikrofona” aptaujas - darot titānisku darbu, veidojot šīs aptaujas. Es domāju, ka tā bija viņas stihija, un toreiz viņa jutās kā zaķis kāpostu laukā," atzīst Jākobsons.

Šobrīd Lia Guļevska ir pensijā, tomēr vasarā viņa atgriezās Radio un reizi mēnesī veidoja raidījumu „Viena Rīga - daudz talantu”. Kad žurnāliste uzskaita, kā laiku pavada tagad, top skaidrs, ka pēc darba Latvijas Radio dienas tukšas nav kļuvušas:

"Ir liels prieks, ka mani pēc Radio aktīvā darba uzrunāja žurnāls "Mistērija", kurā es darbojos regulāri. Tad arī dažas grāmatas ir jau bijušas un top joprojām, tad man ir brīnišķīgs mazdēls, Kristers, kuru man atliek arī laiks pabarot, no skolas atnākušu, un pārrunāt visdažādākās lietas, kuras puisim interesē 16 gados. Arī dārzs, arī māja, es esmu ļoti laimīga! Man ir suns un kaķis, un jauka ģimene, jautra ģimene, tā kā man nav garlaicīgi bijis nekad."

Triju Zvaigžņu ordeni šodien Liai Guļevskai svinīgā ceremonijā pasniegs Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt