Leonīdam sevis pieņemšana noslēdzas ar atzīšanos vecākiem, ka viņš ir gejs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

29 gadus vecais Leonīds pirms pusotra gada no Maskavas pārcēlās uz dzīvi Rīgā, kur strādā par mobilo lietotņu izstrādātāju. Leonīds ir krievvalodīgais un gejs. Pieņemt to, ka viņš ir atšķirīgs, pašam nav bijis viegli, un sevis pieņemšana noslēdzās ar atzīšanos vecākiem, stāsta Leonīds – viens no 100 statistiskajiem tautiešiem. 

Leonīdam sevis pieņemšana noslēdzas ar atzīšanos vecākiem, ka viņš ir gejs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Viens no iemesliem, kāpēc Leonīds pārvācās no Krievijas uz Latviju, bija vēlme izdot vecmāmiņas Maskavā 20 gadus rakstīto uzvārdu vārdnīcu. Viņš iemācījās latviešu valodu, ieguva pilsonību un darbu. Lai gan par Latvijas nākotni Leonīds nav optimistisks, tomēr savu personīgo dzīvi redz gaišos toņos un stāsta par pieredzi, apzinoties un atzīstot savu piederību minoritātēm.

 

"Es sapratu, ka es esmu gejs, kad man bija apmēram 16 vai 17 gadi. Tas ir diezgan vēlu, salīdzinot ar citiem LGBT pārstāvjiem.

Par projektu "Statistiskie tautieši"

Cik atklāts un laimīgs ir mūsu vidējais statistiskais tautietis. To Latvijas Radio Ziņu dienests un LSM.lv skaidro projektā "Statistiskie tautieši". Tie ir 100 unikāli cilvēkstāsti par "cilvēku parasto", kas stāsta arī, cik laimīgi viņi jūtas. Arī Tu vari ar viņiem salīdzināties? 

Viņi to saprot ap 10 vai 12 gadiem," stāsta Leonīds. "Un tas laiks [kad saprot savu atšķirīgumu] ir diezgan smags daudziem cilvēkiem. To nekādā veidā nevar nosaukt par modi vai izvēli."

 

Viņš norāda, ka saprast savu atšķirīgumu ir grūti, bet vēl grūtāk ir to pieņemt. "Dažiem cilvēkiem tas aizņem gadus, un kādam vispār nekad nesanāk.

Ar katru konkrēta cilvēka orientācijas atzīšanu šis cilvēks iegūst pilnību un pieņem sevi," stāsta Leonīds, norādot, ka viņam sevis pieņemšana noslēdzās ar atzīšanos vecākiem, kuri to uztvēruši mierīgi.

"Ja es mēģinu kaut kā apkopot un kaut kā raksturot vidējo statistisko Latvijas sabiedrības attieksmi pret LGBT pārstāvjiem, tad, manuprāt, vairums cilvēku attiecas ar nepatiku, bet ne ar naidu," saka Leonīds, atzīstot, ka Rīgā viņš jūtas drošāk nekā Maskavā. "Manuprāt, situācija Latvijā un Krievijā, pat Rietumu valstīs būtiski mainītos, ja vairums LGBT izstāstītu par sevi vismaz saviem tuviniekiem."

Viņš ir pārliecināts, ka pat "konservatīvākie sabiedrības pārstāvji būtu šokēti, cik šādu cilvēku ir viņu tuvo un paziņu vidū".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti