Rīta Panorāma

Rumānijas kalnos uzziedējušas savvaļas narcises

Rīta Panorāma

Pasaulē strauji pieaug elektroauto tirdzniecība

Jaunsardze piedāvā izaugsmes iespējas

Leģionāra mazdēls un zemessarga dēls Kaspars Baltanovs Jaunsardzē mācās noderīgas prasmes

Pirms četriem gadiem Kaspars Baltanovs pievienojās Jaunsardzei, kur viņš iemācījies daudz jaunu, dzīvei noderīgu prasmju. Jaunsardzē viņš iestājās savu draugu pierunāts.

Kaspars ar savu pievienošanos Jaunsardzei ir ļoti apmierināts. Būšana par jaunsargu viņam nav radījusi nekādus sarežģījumus. To visu ir iespējams viegli apvienot ar mācībām skolā un citiem hobijiem.

“Aizgāju pamēģināt, man iepatikās. Man jau no mazotnes patīk viss, kas saistīts ar militāro sfēru,” atzina Kaspars.

“Mans tētis ir zemessargs. Vectēvs ir jau veterāns. Vecvectēvs bija leģionāros. Jaunsardzē esmu daudzas lietas iemācījies, kas ir noderīgas arī ikdienas dzīvē.

Piemēram, kā iededzināt ugunskuru, pirmā palīdzība un topogrāfija jeb orientēšanās. Ja tu pazūdi mežā, zini, kur iziet no meža,” stāstīja jaunsargs.

“Kaspars ir ļoti disciplinēts. Viņš trenējas arī regbijā, kur nav sveša disciplīna, sports, izturība.  Arī vienībā viņš ir tieši tāds pats. Komandas cilvēks. Viņš ir kā palīgs man, arī jaunajiem jaunsargiem palīdz tikt galā. Viņš ir piemērs viņiem, kādam būtu jābūt jaunsargam,” norādīja jaunsargu instruktors Gunārs Strazdiņš.

Jaunsardze ir vieta, kur jauniešiem tiek piedāvātas ļoti dažādas apmācību iespējas atbilstoši katrai vecuma grupai. Liela daļa no tām var palīdzēt izdzīvot negaidītu krīžu situācijās.

“Lauku kauju iemaņas. Pārvietošanās veidi, maskēšanās, formāciju veidi, reakcija uz pretinieku uguni un tā tālāk. Sākam no paša mazākā un pamazām, pamazām liekam klāt,” skaidroja instruktors Strazdiņš.

Svarīgi atzīmēt, ka Jaunsardzē jauniešiem tiek piedāvātas arī dažādas izaugsmes iespējas. Viss atkarīgs no paša iniciatīvas un vēlmēm.

“Pabeidzot trešo vai ceturto līmeni, jaunsargs var darboties kā instruktora palīgs ar zemāka līmeņa jaunsargiem,” skaidroja Jaunsardzes centra Valsts aizsardzības mācības nodaļas vadītājs Sergejs Fomenko.

Kad jaunsargs ir sasniedzis 18 gadu vecumu, viņš var pieteikties un kļūt par jaunsargu instruktoru. Jaunsardzes centrs tādam kandidātam var piedāvāt iegūt augstāko izglītību pedagoģijā, ko Jaunsardzes centrs apmaksās.

“Daudzi varbūt atnāk šeit sākumā tādi kautrīgāki, klusāki, baidās izteikt savu viedokli, bet šeit atveras un viss notiek. Attīstās, un tas tikai palīdzēs turpmāk dzīvē,” uzsvēra instruktors Strazdiņš.

Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem. Lai iestātos Jaunsardzē, jāsameklē savai dzīvesvietai tuvākā apmācību vieta un atbildīgais instruktors. Tālāk atliek iesniegt iesniegumu. Jaunsardzē bērni tiek uzņemti tikai ar vecāku vai aizbildņu rakstisku piekrišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt