Lazdukalna hokejisti «sarūguši» par ledus trūkumu ziemā

Tiem, kuru sapnis bija šogad iemācīties slidot, tas būs uz gadu jāatliek. Savukārt tiem, kuriem kāds ziemas sporta veids ir hobijs, cenšas izlīdzēties, kā vien var, mēģinot aizstāt ledus un sniega neesamību.

Arī Rugāju novada Lazdukalnā līst kā pa Jāņiem, bet tādēļ jau puiši negrasās kavēt treniņu.

Ziemas nav, taču nedēļas nogalēs, atbraukuši no galvaspilsētas, vieni no labākajiem Latgales hokejistiem uz speciāli šai ziemai iegādātajām plāksnēm saber ripas un imitē saspēles pie vārtiem. „Janvārī, februārī, martā mums vienmēr notiek kopīgie mači, kad mēs sadalāmies. Šoreiz atsevišķi sadalāmies un mēģinām kaut kā veidot turnīrus, lai pārbaudītu savus spēkus un kaut kā sevi uzkurinātu (..) Šogad (smejas) nu šobrīd redziet, kā mēs te trenējamies," saka Lazdukalna hokeja komandas kapteinis Eduards Stalidzāns.

Starp treniņiem uz zālāja, iespēju robežās hokejisti mēro vairāk kā 150 kilometrus uz Daugavpils ledus halli, lai varētu sportot uz ledus. „Parasti ir vai nu spēle vai treniņš un citreiz ir arī kausi hallē. Piemēram, bijām pirms nedēļas uz Lubānas kausu, tur ieguvām 1.vietu starp trīs komandām un šobrīd spēlējam Daugavpils Latgales zonā. Pirmais aplis ir noslēdzies, cīnāmies par „pleiofiem" [iekļūšanu izslēgšanas spēlēs]," sezonas grafiku klāsta Lazdukalna komandas spēlētājs Audris Usenieks.

„Noteikti ietekmē, jo pieņemsim, pilsētās ir iespējas trenēties arī nedēļas vidū, bet mums nav iespēju šobrīd. Kā jau daugavpilieši teica, kad jums būs ledus, tad jūs parādīsiet savu īsto spēku (..) Bet tā tas ir - pagājušajā gadā, kad  ledus jau bija, mēs daudz labākus rezultātus parādījām kā bez ledus," salīdzina Stalidzāns.

Tomēr hokejisti atzīst, ka ir grūti sagaidīt īstu ziemu. „Īstenībā ir ļoti grūti sagaidīt, mājās forma stāv un pilnīgi ar saukšanu sauc. Mēs jau vienmēr paspējām paslidot uz dīķa, tas pavisam cits. Kā pierasts vairāk hallē, nav tas, kā lauku čaļiem liekas, ka uz dīķa jau no bērnības, un tad tu tiec tajā plašumā un vari izpausties," norāda Usenieks.

Hokejs Lazdukalnā dzīvo jau 25 gadus un puiši, kas izauguši vienā pagalmā un ir sekojuši savu tēvu piemēram, neatmet cerību uzspēlēt īstu hokeju vēl šoziem. „Februāris un janvāris - vēl mazas cerības pastāv, bet it kā pietiktu, ja nedēļu kaut vai būtu 10 grādi un tad varētu līdz mačiem arī nokļūt (..) tā ka cerība vēl ir? Cerība vēl pastāv, jā," saka Usenieks.

Vēstīts, ka decembrī un janvāra sākumā ir uzstādīti vairāki siltuma rekordi. Līdzīgi kā citur Eiropā, arī Latvijā ziema ir neparasti silta. Tiesa, jau nedēļas nogalē situācija varētu mainīties, un gaisa temperatūra paliks vēsāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt