Panorāma

Gājputni grib mājās!

Panorāma

Izcilajam deju horeogrāfam U.Žagatam - 85

Jaunie zemnieki laukos

Lauksaimnieks: Visvairāk palīdzēja Eiropas «Atbalsts jaunajiem zemniekiem»

Lai rosinātu jauniešus saimniekot laukos, nākamajā septiņu gadu plānošanas periodā jaunajiem zemniekiem paredzētas daudz lielākas priekšrocības nekā līdz šim, informē zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Šobrīd atbalsta programma jaunajiem lauksaimniekiem apturēta, bet savulaik tā esot bijusi labs starta grūdiens Dzelzavas pagasta jaunajam zemniekam Artūram Čačkam.

Lopkopis atzīst, ka bez šā atbalsta nez vai šodien viņam piederētu vairāk nekā simt liellopu liels ganāmpulks un tehnika.

Ja cilvēkam ir vēlme laukos strādāt, tad šobrīd tas ir iespējams un arī Eiropa palīdz, - tā apgalvo 26 gadus vecais bioloģiskās saimniecības "Kalnzīles" saimnieks Artūrs Čačka, kuram šobrīd pieder 130 liellopu liels ganāmpulks.

Pirms septiņiem gadiem toreiz vēl 19 gadus jaunais Artūrs iegādājās pirmos divus lopus. Pakāpeniski tie piepirkti klāt. Dzimuši teliņi, un tā ganāmpulks ievērojami palielinājās.

"Eiropa neapšaubāmi ir ļoti līdzējusi," atzīst Artūrs, pastāstot, ka pirmie gadi aizvadīti bez Eiropas atbalsta, taču šobrīd vislielākais atbalsts viņa saimniecībai ir no programmas "Atbalsts jaunajiem zemniekiem". Saimnieks iegādājās traktoru, presi un vālotāju. 80 procentus no izmaksām jaunajam zemniekam sedza Eiropas Savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti