Latvietis Aivars Noviks-Grasis dodas personīgajā Baltijas ceļā

Svētdien, 13.jūlijā, sākās Aivara Novika-Graša personīgais Baltijas ceļš. Viņš dodas no Viļņas caur Rīgu līdz Tallinai, pieminot Baltijas ceļa akcijas 25.gadadienu.

Aivars Noviks-Grasis ir 37 gadus vecs galdnieks no Cēsīm, kurš strādā Beļģijā. Viņš dzīvo ar savu dēlu un brīvajā laikā Aivaram patīk skriet.

Ceļotājs kājām dosies maršrutā, kurā pirms 25 gadiem izveidoja dzīvo cilvēku ķēdi iedzīvotāji no trim Baltijas valstīm, protestējot pret Molotova-Ribentropa paktu un cenšoties atgūt neatkarību.

Aivars Noviks-Grasis gatavojās šim ceļam vairāk nekā gadu. Viņš ir labā omā un šobrīd atrodas Viļņā. Savu ceļu Aivars plānoja sākt pirmdien, 14.jūlijā, tomēr apstākļu dēļ mazu ceļa posmu mērot vajadzējis jau 13.jūlijā.

Šodien bija viens kilometriņš, pat mazāk - pārsimts metri, kā es smejos. Man gribējās sākt tieši tur, kur sākās Baltijas ceļš, nevis kaut kur pilsētā. Jāsākas ir tur, kur tas tiešām sākās - pie Ģedimina torņa. Rīt es netieku pie tā klāt, tāpēc ir jāsāk šodien," stāsta Aivars Noviks-Grasis.

Sarežģītākais plānošanas posmā bija apzināties, ka ne visur būs iespēja atrast naktsmītni. Nācās pārkārtot maršrutu un iet vairāk par 50 kilometriem dienā.

""Facebook" es vienkārši rakstīju pilsētu, tur "izmeta" cilvēkus ārā, kas tur ir bijuši, kas tur ir dzimuši, kas tur dzīvojuši, tā arī pamazām meklēju. Nav jau tā, ka visur izdevās atrast cilvēkus, pie kā nakšņot. Jāsaprot, ka 25 gadi pagājuši, ka ir jauna paaudze un ne visi cilvēki ir saistīti ar Baltijas ceļu vai ne visi vēlas uzņemties kādu svešu ciemiņu, tādu tūristu kā es," saka Aivars.

Aivars nodarbojas ar skriešanu trīs gadus, tāpēc gatavoties šim gājienam bija vieglāk. Vajadzējis izplānot maršrutu, atrast naktsmājas, sagatavot sevi fiziski un morāli un visbeidzot veikt ceļu.

"Kad es skrienu, viena kilometra vietā pasaku sev - nē, es noskriešu divus kilometrus. Tad, ja tu pārvari to barjeru ar savām domām, ka vienkārši negribu skriet, tad var noskriet vēl un vēl. Manuprāt, tā ir  mentālā gatavošanās, kad pārvari savu pretinieku - pats sevi, cīnies ar sevi un saki - nē, es vēl varu, man vajag vēl, man vajag vēl," teic Aivars.

Aivars Noviks-Grasis katru dienu soļos vairāk par 10 stundām. Līdzi viņam ir drēbes, ūdens, ēdiens divām dienām, pudele ar ūdeni un nauda. Ja gadījumā ceļā notiek kaut kas neieplānots, tad ir paņemts arī guļammaiss. Ceļotājs ir pārliecināts, ka domām ir liels spēks un viņu 15 dienu ceļā pavadīs tikai pozitīvas domas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti