Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Telpu vēdināšana var mazināt Covid izplatību

Panorāma

Masu vakcinācijas centri nav piepildīti

Pandēmijā atrod jaunus nodarbošanās veidus

Latvietes un brita ģimeni Lielbritānijā pandēmija spiedusi pelnīt citādi

Floristes Santas un burvju mākslinieka Metjū Garetu ģimenei Lielbritānijā pandēmija piespiedusi būtiski mainīt peļņas gūšanas veidu, jo ģimenes galva līdz šim uzstājās publikas priekšā, kas tagad nav iespējams.

Santas Garetes profesija un sirdslieta jau 16 gadus ir floristika, taču viņas puķu veikaliņš, kas tika atvērts pirms gada, pagaidām ir slēgts, darbojas tikai interneta mājaslapa un puķes pasūtījumiem stāv turpat garāžā.

“Man tieši iekrita visi pasūtījumi Ziemassvētkos, jo Anglijā Ziemassvētkos ļoti daudz dāvina ziedus. Dabūju taisīt ciet interneta mājaslapu trīs dienas jau iepriekš, jo pasūtījumi bija tik nenormāli daudz, ka nevarēja visu izdarīt,” stāstīja Santa.

Savukārt Metjū Garets ir pieprasīts burvju mākslinieks, kura uzstāšanās kalendārs parasti tiek aizpildīts divus gadus uz priekšu.

Pandēmija pasākumiem ir pielikusi punktu, tādēļ Metjū, pēc profesijas skolotājs, sameklējis citu pagaidu ienākumu avotu -  kursu vadīšanu policijas pieķertajiem autovadītājiem, kuri pārsnieguši ātrumu.

“Kursi domāti, lai palielinātu drošību uz ceļiem. Lielākā daļa, kas piedalās kursos, to dara labu nodomu vadīti un zina, ka jāpievērš uzmanība kursos mācītajam. Bet ik pa brīdim gadās klienti, kuriem ir atšķirīgi viedokļi, piemēram, ja tev ir ātra mašīna, tad tu vari braukt ātri,” stāstīja Metjū.

Ģimene īpaši lepojas ar to, ka Metjū pieder pasaules rekords 80. gadu videospēlē „Gorf”. Britiem ļoti patīk spēļu automāti, jo tie saistās ar bērnības izklaidēm atrakciju parkos. Viens šāds automāts ir retums, taču Metjū pieder vesela videospēļu kolekcija.

“Tā ir ļoti veca spēle, no 1981.gada. Tā ir viena no pirmajām spēlēm, kam ir daudzi līmeņi, citām tajā laikā bija tikai viens līmenis, kas visu laiku atkārtojās. Šai līmeņi mainījās, tas bija jaunums tajā laikā. Es to spēlēju kopš piecu gadu vecuma. Biju ļoti slikts spēlētājs, kad tikko sāku, taču , 40 gadus spēlējot, galu galā nav citu iespēju kā iemācīties ļoti labi,” atzina Metjū.

12.aprīlī Santa varēs vērt vaļā ziedu veikalu, un tad mazāko bērnu – dvīņu Emīlijas un Bendžamina - pieskatīšanā nāks palīgā vecmāmiņa Mirdza Bergholce, kurai tagad, kad abi vecāki mājās, darba mazāk.

“Tagad, kad tētis mājās, viņš vairāk māca bērnus.  Es kaut ko izvāru un tā, kaut ko jau padaru, cik varu. Bet, ja nav mājās, tad es skatos bērnus,” sacīja Mirdza.

Iespējams, ka drīz atsāksies arī saviesīgā dzīve, un Metjū varēs atgriezties savā profesijā.

“Domāju, ka no 17.maija, kad būs atļauts, vīram sāksies šovi. Pirmie plāni ir kaut kur aizbraukt atpūsties, tepat pa Angliju, jo ārpusē vēl ir bīstami lidot, mēs negribam. Tas būtu pirmais plāns,” sacīja Santa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt