Dienas ziņas

Kurzemes vides gidu talka Pāvilostas pelēkajā kāpā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latviete Mančestras pilsētas domē

Latviete Dzidra kā Mančestras domes deputāte cīnās par bērnu drošību uz ceļa

Būt par politiķi nevis Latvijā, bet Lielbritānijā. Šādus līkločus dzīve izmetusi jēkabpilietei Dzidrai Nūrai. Viņa ievēlēta Mančestras pilsētas domē un sapņo par politisko karjeru Lielbritānijas parlamentā. Dzidra Nūra ir aktīva leiboristu partijas biedre un Lielbritānijā dzīvo 20 gadus. 

Rīts pie skolām Apvienotajā Karalistē parasti sākas ar pamatīgu auto plūsmu un haosu, jo bērni tiek izlaisti no automašīnām visās iespējamās vietās. Tieši pret to vēsā ziemas rītā nolēmusi protestēt Almas parka pamatskola Mančesterā, vēršot vecāku uzmanību uz apdraudējumu pašu bērniem.
 
"Tas ir ne tikai bīstami bērniem, jo automašīnām parasti dzinēji ir atstāti darbojoties, un var uzsākt kustību atpakaļgaitā jebkurā brīdī, neredzot bērnus, plus auto izpūtēji piesārņo gaisu. Cīnāmies ar to jau divus gadus!" stāsta skolnieku vecmāmiņa Sjū Pasko.

"Dažkārt viņa acis nespēj fokusēt, un viņš nespēj atšķirt, vai auto stāv vai brauc, tādēļ ir ļoti grūti šķērsot iet, bet vēl grūtāk ir tad, ja auto atrodas uz ietves," uzsver redzes invalīda māmiņa Harieta Hola.

Dzidra Nūra piedalās pasākumā, palīdzot skaidrot autovadītājiem, ka, lai arī rīcība nav nelikumīga, tomēr var radīt ļoti bēdīgas sekas.

"Es tiešām esmu pārsteigta, ka tik labas un pozitīvas atsauksmes, lielākā daļa vecāku, ar kuriem esam runājuši, piekrīt, ka jā, jādomā, kur mašīnu nolikt un izslēgt arī motoru," stāsta Nūra.

Protesti turpināsies arī nākamgad, piedaloties arī Nūrai, jo viņas pienākums ir rūpēties par savu vēlēšanu apgabalu.

"Dzidra strādā ļoti daudz. Ar viņu Latvija tiešām var lepoties! Priecājamies, ka viņa ir ar mums. Viņa ir īsts atradums pilsētas domei," stāsta Mančestras pilsētas domes deputāts Basats Šeikhs.

Arī citi slavē strādīgo latvieti.

"Viņa ir mūsu zvaigzne! Viņa ir ārkārtīgi populāra leiboristu grupā un sniedz ļoti lielu ieguldījumu Mančestras labā," skaidro Mančesteras leiboristu grupas sekretārs Patriks Kārnijs.

Papildus brīvprātīgajam darbam vairākās padomēs Nūras tiešajos pienākumos ietilpst arī darbs divās komitejās, kas risina problēmas ar gaisa piesārņojumu un satiksmes sastrēgumiem pilsētā.

"Skatāmies citās ielās uzlikt gājēju pāreju, varbūt citas ielas aizvērt ciet, lai nebrauktu cilvēki ar mašīnām, kur lielākas problēmas ar gaisa piesārņošanu. Skatāmies visādus variantus, lai cilvēki justos brīvāk, staigājot vai braucot ar riteņiem, un standarts ir tāds, lai 12 gadus vecs bērns varētu aiziet droši uz veikalu un skolu, lai nevajadzētu baidīties, ka kāds varētu uzskriet ar mašīnu virsū," uzsver Nūra.

Latviešu personvārdu izruna cittautiešiem ir nopietns pārbaudījums, tādēļ Dzidra iesaka nemocīties un teikt Zidra, kas izrunājams daudz vieglāk. Pēc tam noteikti seko jautājums, no kurienes viņa ir.

"Latviju vēl ļoti daudzi nezina, kur tas ir, bet prieks dzirdēt, ka citreiz cilvēki prasa, ko kurienes tu esi, un saka – ā, es biju Latvijā! Tur ļoti jauki Ziemassvētku tirdziņi vai arī patīk mūsu ēkas un Vecrīga ļoti patīk," stāsta Nūra.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti