Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Latviete Dubaijā glābj pamestus suņus

LTV raidījums “Ķepa uz sirds” latvieti Maigu Jentgenu satika pirms trim gadiem Dubaijā. Taču vēlāk, pārceļoties uz Latviju, kopā ar Maigu un viņas vīru Džordžu atbrauca arī viņu izglābtie mīluļi – kaķis un saluki suņi, kurus to iepriekšējie saimnieki Dubaijā bija gatavi izmest uz ielas.

Maiga un viņas ģimene tobrīd savu ikdienu jau bija saistījusi ar Arābu Emirātiem un nemaz nevarēja iedomāties, kādas pārmaiņas dzīve gatavo vien pāris gadu laikā. Ģimene pieņēma lēmumu mainīt dzīves vietu – tā izrādījās Gruzija, bet pēc nepilna gada Maiga saprata, cik ļoti vēlas atkal dzīvot Latvijā.

Uz Latviju Maiga atvedusi ļoti multikulturālu saimi: divus saluki šķirnes suņus Zaju un Sufi, kā arī kaķi Maktumu, kurš pats atnāca pie Maigas mājas Gruzijā.

Saluki tiek dēvēti par Ēģiptes valdnieku suni un tiek uzskatīta par vienu no senākajām suņu šķirnēm pasaulē. Atlētiskos un veiklos suņus Maiga iemīlējusi no pirmā acu skatiena. Laikā, kad sirds vēl sāpējusi par iepriekšējā mīluļa Džekiņa zaudējumu. Maiga sākusi strādāt Dubajas patversmē – glābusi un meklējusi mājas tuksnesī izmestajiem suņiem.

“Zaju mēs paņēmām uz mēnesi kā uz pagaidu mājām, kamēr atradīsies saimnieki. Viņa nodzīvoja pie mums divas nedēļas, un 14.februārī, Valentīndienā, viņš man zvana un saka: man tev ir dāvana – ja tu tik ļoti gribi, tu vari paturēt to suni. Tā man ir Valentīndienas dāvana,” stāsta Maiga.

Maiga stāsta, ka Zajas liktenis nav bijis no vieglākajiem – viņa savulaik piedzīvojusi fizisku vardarbību. Sākotnēji Zaja bijusi ļoti bailīga, un attiecības ar saimnieci veidojušās pavisam lēni un piesardzīgi.

Saluki skrien īpaši ātri, tāpēc visbiežāk tos izmanto kā medību suņus, un tie arī piedalās skriešanas sacensībās. Maiga pieļauj, ka sunīte pamesta, jo nav spējusi pildīt kādu no šķirnes noteiktajām prasībām.

Sākotnēji katra pastaiga ar Zaju Maigai bija pilna izaicinājumu un baiļu, jo sunītei sākās panika vien no atrašanās starp cilvēkiem.

Nepārvaramās bailes Maiga Zajai palīdzēja uzvarēt pavisam vienkārši – ar mīlestību“Un tad es sapratu – kad viņu paņem uz rokām un patur klēpī, viņa nomierinās. Tad mēs pēc katras pastaigas, kad atnācām mājās, es apsēdos un kādas piecas minūtes paturēju viņu uz rokām. Un šāda apskāvienu terapija izveidoja attiecības,”  stāsta Maiga.

Savukārt Sufi patversmē nonācis kā izbrāķēts suns ar lauztu asti.

Visi Maigas dzīvē sastaptie dzīvnieki pie viņas nonākuši nejauši, un arī gruzīnu izcelsmes kaķis nav bijis izņēmums. Maktums, arābu šeiham par godu nosauktais runcis, savu vietu Maigas sirdī burtiski izkarojis ar savu neatlaidību. Maigas aprūpēts un izārstēts, Maktums neatkāpās no mājas ne soli. Un pat nobarikādētās mājas ārdurvis kaķim nebija traucēklis.

Visiem ķepaiņu saimniekiem Maiga iesaka nebaidīties no grūtībām, ar kādām jāsaskaras, pārvācoties kopā ar mājdzīvniekiem.

Īsta mīlestība pat netraucē mainīt klimata joslas, un abi tuksneša suņi no sirds izbauda Latvijas ziemu.

Ar tādu pat vērienu Maiga nebaidās arī izaicināt sevi – darīt lietas, kas liek justies laimīgai, nebaidīties no izaicinājumiem un novērtēt ik mirkli no dzīves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti