Panorāma

11. novembra krastmala mirdz sveču liesmās

Panorāma

Panorāma

Latviešu karavīrs Ukrainā: Pie kara nedrīkst pierast

Latviešu karavīrs Ukrainā: Pie kara nedrīkst pierast

Krists Ancāns ir viens no brīvprātīgajiem karavīriem Ukrainas armijā. Lāčplēša dienā viņš aicina nepierast pie kara.

Kā saka Ancāns – ja tiksim līdz Hersonai, vakarā pieminēsim kritušos un atzīmēsim Lāčplēša dienu.

"Svētku noskaņojuma mums nav. Jo karš ir karš. Tā ir ikdiena.

Mēs pat nezinām, kas ir par dienu: pirmdiena, otrdiena, trešdiena vai svētdiena. Katru dienu ir viens un tas pats. Esmu Ukrainā kopš 3. marta. Sākumā bija grūti, kamēr pie visa pierod. Bet nu jau ir astoņi mēneši pagājuši. Tā jau ir kā ikdiena. No sākuma bija grūti. Bet lēnām, lēnām gan NATO, gan visa pasaule mums palīdz gan ar ekipējumu, gan ieročiem. Mēs cenšamies tuvoties tam līmenim, kādā ir sagatavota NATO armija. No psiholoģiskā viedokļa, ņemot vērā, ka mēs esam internacionāls leģions, ir pagrūti. Jo cilvēki ir no dažādām valstīm, un katrs ir karojis pa savai metodei. Kam ir pieredze, kam nav. Rakstura atšķirības. Bet ar to visu pagaidām tiekam galā. Ir kas aizbrauc. Ir kāds, kas atbrauc. Šodien viens puisis no Latvijas ir atbraucis. Kopā mēs varētu būt astoņi, deviņi."

Ancāns pastāstīja, ka pašlaik viņi kopā ar Ukrainas spēkiem jau iegājuši Hersonā: "Šobrīd mēs jau ejam iekšā Hersonā. Un šodien vakarā, līdz vakaram vajadzētu būt, ka mēs pilnībā kreiso krastu esam pārņēmuši. Ļoti, ļoti uzmanīgi tas ir jādara. Bet ļoti sarežģīti ir tas, ka krievi ir atstājuši ļoti daudz... Nomīnējuši mājas un tā tālāk.

Bet ceram, ka līdz vakaram varēsim Hersonā pieminēt arī Lāčplēša dienu. Vislielākie sveicieni Lāčplēša dienā Latvijai!

No sirds visiem labāko vēlu, un neaizmirstiet – karš Ukrainā ir joprojām. Nepierodiet pie tā!

Es joprojām ceru uz lielu palīdzību, kāda no Latvijas nāk visu laiku. Palīdzība nepieciešama visu laiku. Neaizmirstiet, karš Ukrainā ir joprojām, un nepierodiet pie tā!"

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Ukrainas spēkiem izdevies pietuvoties Hersonas pilsētai, ko nolēmušas pamest okupantu varasiestādes.

9. novembrī Krievijas karaspēka vadība paziņoja, ka ir pieņemts lēmums par karaspēka izvešanu no Hersonas pilsētas un pārcelšanos uz Dņepras upes kreiso krastu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti