Rīta Panorāma

Krievija un Baltkrievija turpinās sasvstarpējo integrāciju

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Latvieša frizētava Ņujorkā pārdzīvo Covid-19 laikus

Latvieša frizētava Ņujorkā pārdzīvo Covid-19 laikus

Atvērt pašam savu frizētavu konkurences pilnajā Ņujorkā un ne tikai noturēties, bet arī kļūt par iemīļotu un pieprasītu meistaru – tāds ir rīdzinieka Bernharda Ziverta ceļš. Savā frizētavā viņš ir posis arī Latvijas prezidentus un viņu dzīvesbiedrus oficiālo vizīšu laikā ANO, kā arī dažādas slavenības. Covid-19 pandēmija bijis grūts laiks, bet Bernharda frizētava joprojām turpina strādāt

Ar Bernhardu Zivertu savulaik tikāmies pirms diviem gadiem. Darba dienas pēcpusdienā. Gaišā, modernā daudzstāvu namā, viņa paša izveidotajā frizētavā “Matti” Ņujorkas centrā. Tolaik par pandēmiju nebija pat nojausmas, varējām sarunāties bez sejasmaskām. Un Bernharda salonā valdīja ierastā draudzīgā, dzīvespriecīgā un vienlaikus ļoti profesionālā gaisotne.

Bernhards ir iedzimts rīdzinieks, viņa vecāki tagad dzīvo Zaķumuižā, bet viņš pats  Latviju atstāja pirms vairāk nekā divdesmit gadiem, lai veidotu savu dzīvi Ņujorkā – pilsētā, kas vilina daudzus brīvību un virsotnes alkstošus talantus.

“Man brālis šeit mācījās. Es braukāju ciemos. Un vienreiz es izdomāju, ka vajag atbraukt pašam apskatīties, kā te ir. Man te bija draudzene, un mani palīdzēja iekārtot darbā. Gāja diezgan labi, interesanti. Biju domājis varbūt braukt atpakaļ. Bet laiks paskrēja tik ātri, un tad es domāju, ka laikam būs jāpaliek šeit un jāpamēģina emigrēt, kā citi to dara,” stāstīja Bernhards.

Sākums nebija viegls, īpaši pirmie divi gadi, bet tad, draugu iedrošināts, Bernhards atvēra pats savu frizētavu, kura tagad jau saņēmusi vairākas godalgas.  Viņa klienti ir gan iedzimtie ņujorkieši, gan ārzemnieki, kas šeit raduši mājas, gan, protams, šeit dzīvojošie latvieši. Un vēl vairāk – tieši Bernhards ir tas, kurš jau daudzu gadus sapoš Latvijas prezidentus un viņu dzīvesbiedrus, kad viņi šeit ierodas oficiālajās vizītēs un lai piedalītos ANO Ģenerālās asamblejas sanāksmēs.

“Vairu Vīķi-Freibergu – es jau viņu pazīstu vairākus gadus, jau no prezidentūras paša sākuma. Ivetu Vējones kundzi. Jaunā prezidenta Levita kundzi,” stāstīja Bernhards. “Es jau vairākus gadus sadarbojos ar Latvijas misiju Apvienotajās Nācijās. Kad atbrauc viesi no Latvijas, tad es laikam tieku rekomendēts.”

Latvietis atzina, ka viņa frizētavā ierodas arī dažādas slavenības, bet par tām viņš nedrīkstot runāt.

Savas izmaiņas Bernharda dzīvē ieviesa arī Covid-19 pandēmija. Šobrīd frizētava strādā, taču pandēmijas sākumā pirmos trīs mēnešus līdz jūnijam bija slēgta.

“Tad mēs bijām atpakaļ vecajā gaitā. Vienīgi tas, ka nebija pilna slodze. Es gan strādāju katru dienu, bet bija cilvēki, kas nevēlējās nākt, kamēr neatcēla visus noteikumus, pagāja labs laiks. Bet pirmie divi mēneši, kad atvērāmies, bija ļoti pilni,” atzina frizieris.

“Protams, ka bija izmaiņas un korekcijas, bet valdība, paldies Dievam, palīdzēja apmaksāt aizdevumus, īri un tādas lietas, bet arī nekas pāri nepalika. Tā ka… nebija viegli. Bet cerams, ka tagad būs ''okay'',” cerību pauda Bernhards.

Covid-19 ierobežojumu dēļ Bernhardam nācās atlikt arī lidojumus uz Latviju, bet tie būs, Bernhards ir drošs, jo darbs ir ļoti svarīgs, bet arī saikne ar dzimteni viņam joprojām ir cieša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt