Rīta Panorāma

Dienestu armijā apvieno ar bērniņa laišanu pasaulē

Rīta Panorāma

Intervija ar Jaunsardzes centra direktoru pulkvežleitnantu Aivi Mirbahu

Laimīga veidot karjeru armijā. Kristīne Švikstiņa

Laimīga veidot karjeru armijā. Kristīnes Švikstiņas stāsts

Kristīne Švikstiņa ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra kapteine. Pēc vidusskolas beigšanas viņai nebija plāna pievienoties armijai. Vēlējusies doties uz Robežsardzes koledžu un kļūt par kinoloģi. Tomēr apziņa, ka ir patriote, un iespēja iegūt bezmaksas izglītību nospēlējusi par labu vēlmei iestāties Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

"Ģimenē vai paziņu lokā nebija neviena cilvēka, kas strādātu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Tā bija mana pašas iniciatīva. Sākotnēji vecākiem bija liels šoks: "Kāpēc tā, tu esi sieviete, tev varbūt jāizvēlas kāda cita profesija", tomēr es sapratu, ka vēlos to darīt, jo man patīk aktīvs dzīvesveids. Nepatīk sēdēt uz vietas. Līdz ar to tā man likās ļoti laba izvēle. Sākumā šis solis nebija vienkāršs, bija jāiziet cauri lielām grūtībām. Tagad es esmu laimīga par to, kur es esmu šobrīd."

Viņa ir priekšniece Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra Mehanizācijas mācību daļā. Tas, ka Kristīne Švikstiņa ir sieviete, nav nekāds šķērslis lai armijā veidotu lielisku karjeru: "Ikdienā mēs nodarbojamies ar kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnikas vadītāju un tēmētāju apmācību." Viņai ir jākoordinē un jāplāno apmācības, jāvada arī šaušanas nodarbības.

Nepieciešamības gadījumā viņai nav problēmu pašai vadīt bruņumašīnu.

"Es kāpšu komandiera pozīcijā. Blakus atrodas tēmētājs. Un tur atrodas vadītājs. Šo tehniku vienā vārdā varētu raksturot vārds mobilitāte. Šī tehnika ir visurgājējs. Jūs zināt, kādi ir Latvijas laikapstākļi, tagad arī var ļoti daudz redzēt peļķes, dubļus. Šī kāpurķēžu bruņutehnika ļoti labi brauc cauri šādiem šķēršļiem. Ir viegli pārvarēt arī purvus," sacīja Švikstiņa.

Savā ikdienas darbā bruņotajos spēkos Kristīnei ļoti patīk iespēja nemitīgi attīstīties un apkārt esošie lieliskie kolēģi. "Mani laikam aizrauj tas, ka ir nepārtraukta kustība. Īsti nav ikdienas rutīnas darba, jo katru dienu notiek kaut kas jauns," viņa norādīja.

18. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai viņa plāno izcept svētku kūku.

"Plāns ir šo laiku pavadīt ģimenes lokā. Citus gadus vienmēr ir notikušas militārās parādes, kurās arī pati esmu piedalījusies, gan soļojot kā kājinieks parādes maršā, gan esmu piedalījusies arī ar kaujas tehniku šajā parādē," norādīja kapteine.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt