Aktuāli

Raimonds Bergmanis par Lāčplēša dienu un Latvijas drošību pēc ASV vēlēšanām

Aktuāli

Kas mainījies ES drošības jomā gadu pēc traģiskajiem notikumiem Parīzē?

Lāčplēša dienas gaviļnieks Vadims Dembovskis – robežsargs, kam darbs ir sirdslieta

Lāčplēša dienas gaviļnieks Vadims Dembovskis – robežsargs, kam darbs ir sirdslieta

Valsts robežsardzes inspektoram, kinologam Vadimam Dembovskim 11. novembrī ir dubulti svētki. Šodien viņam ir dzimšanas diena un vienlaikus visā Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena – uzvara pār Bermonta karaspēku 1919. gadā.

Vadims robežsardzē dien jau teju deviņus gadus. Viņš kopā ar pārinieku – beļģu aitu sugas suni Aisu – strādā robežsardzes postenī Robežnieku ciematā pie Baltkrievijas robežas.

Vadims atzīst, ka 11. novembris viņam vairāk asociējas ar darbu, ne ar dzimšanas dienu. "Pirmo gadu nesanāk piedalīties svētkos. Pārsvarā bija tā, ka pat ar suņiem piedalījāmies."

Dienesta suņi parasti tiek ilgi trenēti darbam, īpaši meklējot nelegālos robežpārkāpējus. Ziemās nereti suņiem nosalst ķepas un tie ceļu nevar turpināt.

Tādēļ ne reizi vien Vadims vairākus kilometrus kādu no suņiem nesis plecos, lai nogādātu siltumā.

Sportiskās formas brūni melnais pārinieks robežsargam ir kas vairāk par vienkāršu suni. Turklāt, viņa ieskatā, dienestā tieši suņi ir strādīgākie valsts sargi.

"Viņš dara vairāk nekā pusi mana darba. Es tik labi nedzirdu, kā viņš, es tik labi nevaru saost, kā viņš," saka Vadims un piebilst, ka suns arī tik ļoti nepiekūst un strādā visu laiku "līdz pēdējam".

Par profesijas izvēli Vadims Dembovskis atminas, ka sākumā vēlējies stāties bruņotajos spēkos, bet ceļi atveduši uz Robežsardzi.

Savukārt par to, kāpēc kinoloģija aizrāvusi, viņš smejoties nosaka, ka visu mūžu bijis dzīvnieku sabiedrībā laukos pie vecvecākiem, kur no zvēru klāsta, šķiet, tikai ziloņu pietrūcis.

Runājot par drošību valstī, Vadims saka – šobrīd esam drošībā. Tieši pateicoties cilvēkiem, kam nav vienalga. To šeit Latgales pusē pierāda arī fakts, ka robežsragi bez ierunām izpalīdz arī vietējiem.

Robežsargs - Lāčplēša dienas gaviļnieks - Vadims Dembovskis atzīst, ka šo darbu cilvēki var darīt tikai tad, ja valsts drošība ir ne vien pienākums, bet arī pašam vērtība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti