Kultūrdeva

«Kultūrdeva» 15. oktobrī

Kultūrdeva

41. nedēļas nozīmīgāko notikumu deva

Litenes «Pudeļu dārzā» apskatāmi 30 objekti

Labirints no šampanieša pudelēm. Litenē apskatāmi jau 30 pudeļu objekti

Labirints no šampanieša pudelēm 75 metru garumā. Tāds šobrīd top Litenē, Gulbenes pusē, un to veido Anna Zīle, kuras "Pudeļu dārzā" ir jau 30 dažādu pudeļu mākslas objektu. Latvijas Televīzijas "Kultūrdeva" saskatījusi māksliniecē pārsteidzošu talantu.

Labirinta veidošanu savā dārzā Zīle bija iecerējusi jau aizvadītajā vasarā. Tagad iecerētā labirinta aplis 75 metru garumā ir jau pabeigts, bet būvniecība notiek pa  labirinta lokiem uz augšu. Trīs pudeļu rindas visā garumā jau ir uzslietas. Vienā rindā var iemūrēt gandrīz 900 šampanieša pudeles. 

"Kaut gan es esmu jau arī ieslēpusi kādu litrīgo šņabja pudeli, vīna.. Jo tās šampanieša pudeles jau arī ir dažādas. Piemēram, "Bosca", tā ir tieva, tad "Thorley", tā ir resnāka atkal," stāsta māksliniece. Etiķetes nost neesot jāņem, jo tās apslēpjot cements. Tikai pudeļu kakliņi esot jāattīra.

Nākamais objekts, ko Zīle grib savā dārzā pabeigt - kāzinieku lapene. Jau tagad jaunlaulātie pie viņas aktīvi braucot. Kad lapene varētu būt pabeigta, viņa gan nezina. Jo šobrīd visas pudeles ir jau iemūrējusi objektos.

"Kā man atved – es iemūrēju. Es esmu tālu tikusi jau [ar labirintu[! Bet nu redz – visas samūrētas,"

stāsta Zīle. Iecerēts, ka labirints būs piramīdveidīgs. Centrā pudelēm būtu jāsniedzas pāri galvai.

Pudeļu dārza saimniece savu hobiju iesāka pirms 15 gadiem, kad iegādājusies jaunu dzīvesvietu. 

"Kultūrdeva" meklē talantus

Ja arī jūs zināt kādu, kurš dara apbrīnojamas lietas, un kas jūs ir pārsteidzis, tad noteikti rakstiet mums [email protected]

Mantojumā bija pilna pagraba augša ar pudelēm un, lai tiktu no tām pudelēm vaļā, es uzmūrēju pirmo sienu aizvējam!" klāsta Zīle. Viņa nekad iepriekš nebija mūrējusi. Esot bijusi sporta skolotāja. Arī sienu aizvējam būvējusi tikai kā pārsteigumu vīram, kamēr viņš nedēļu ilgā prombūtnē bijis.

"Un vīrs atbrauc, un nemaz nav pārsteigts – viņš saka – no tevis visu ko var sagaidīt!" atceras stikla māksliniece. Tā kopumā tapuši četri dažādi objekti, kas pašai saimniecībā nepieciešami. 

Apkārtējie zinot, ka uz Pudeļu dārzu ir jāved šampanieša pudeles un balzama pudeles, kā arī lielās kafijas bundžiņas. "Bet daudzi jau zina, ka var vest arī citas pudeles," stāsta sieviete. Katrā objektā tiekot ielikts sievietes prieks, spēks un enerģija. Tiem nav kādas filozofiskas nozīmes. 

Kopumā saimniecībā ir 30 dažādi no betonā iemūrētām pudelēm veidoti darbi - gan ar praktisku nozīmi, gan arī mākslas elementi. Dārzs tapis no nelielas aizraušanās, līdz kļuvis par novada tūrisma objektu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt