«Kurš ir kurš?» dalībnieks: Pierādīšu, ka labākie jumiķi ir Latvijā!

Jumiķa profesija dod lielisku iespēju paskatīties uz pilsētu no putna lidojuma un būt visu dienu svaigā gaisā. Ja gribat kļūt par labu jumiķi, jābūt ļoti strādīgam, ļoti noskaņotam darbam. Helmūts šo profesiju salīdzina ar matemātiku un ķīmiju. Arī jumiķim ir ilgi jāmācās, lai spētu izdarīt aizvien lielākas un sarežģītākas lietas, piemēram, kā ievalcēt skursteni vai uztaisīt kādu sarežģītu pieslēgumu pie sienas.

Helmūts galvenokārt  darbojas ar metāla jumtu valcēšanu, kas ir viena no vissenākajām metodēm pasaulē. Jumiķa profesiju Helmūts izvēlējies, jo gribējis līdzināties savam brālim, kurš arī ir jumtu meistars. Iedvesmu vinš smeļas tieši no brāļa, kā arī ārzmeju braucienos, apskatot jumtus, jo tur rodas daudz ideju. Savā profesijā Helmūts vēlas sasniegt pasaules čempiona titulu, tapēc cītīgi turpina strādāt. Un Helmūtam profesionālajā karjerā viss izdosies, jo viņš pret darbu attiecas ar lielu nopietnību un atbildību.

Pastāv uzskats, ka Polijā esot vislabākie jumiķi, bet Helmūts ir gatavs pierādīt, ka vislabākie pasaules jumiķi ir Latvijā!

Paskatieties Vecrīgā uz Doma baznīcu, vai tā nav lieliska? Helmūta mīļākais objekts Rīgā ir Doma baznīcas tornis: “Tā bija gan liela pieredze, gan neaizmirstams notikums manā dzīvē.”  

Labs jumiķis nozīmē, ka darbu izpildīs kvalitatīvi un pēc iespējas ātrāk, spēs pārliecināt citus savā izvēlē. Darbs ir grūts, it īpaši, ja ir ļoti lieli objekti un ārā ir slikti laikapstākļi. Ir jābūt ļoti pacietīgam, un nevar ļauties emociju uzplūdumiem. Jāatceras, ka nedrīkst staigāt pa apledojušu jumtu bez drošināšanās sistēmām vai ari karāties pāri jumta malai bez nekādas drošības. Uz jumta jābūt ļoti uzmanīgam, jo tas ir darbs augstumā, vienmēr jādomā par savu drošību.

Lai kļūtu par meistaru, ir jānostrādā apmēram 10 gadi. Šī ir ekstrēma profesija ar lielu atbildību. Ja vēlaties sevi izaicināt, tad pievienojieties jumiķiem.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti