«Kurš ir kurš?» dalībnieks Eduards - viens no retajiem skroderiem vīriešiem Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šuvēja profesija ir un vienmēr būs pieprasīta. Lai kļūtu par šuvēju, jābūt gaumes izjūtai un vēlmei redzēt cilvēkus skaistus. Lai gan par šuvēju mācās skolā, tomēr prakses laikā iegūtās zināšanas ir neatsveramas, stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībnieks šuvējs Eduards Kovtuns. 

Viņš lieliski izprot klientu stilu, tāpēc pie viņa veidojas garas rindas vairāku mēnešu garumā. Tas tāpēc, ka savu darbu viņš dara ar lielu rūpību un patikšanu. Savu profesiju Eduards ir mācījies un apguvis Valmierā. Pēc vidusskolas aizgājis mācīties par šuvēju un nekad to nav nožēlojis, lai gan sākotnēji vēlējies mācīties par dārzkopi vai konditoru. Bet galu galā izvēlējies šuvēja arodu. “Konkrētu iemeslu, kāpēc to izvēlējos, neatceros. Vienkārši šķita interesanta šuvēja profesija," stāsta Eduards.  Un nu jau 33 gadu garumā viņš priecē klientus ar brīnišķiem apģērbiem.

Viņš ir skaistuma un kārtības mīlētājs un vienmēr pievērš uzmanību cilvēka apģērbam. Jautāts par to, vai pašam ir daudz drēbju, Eduards smaida:

“Ja šo jautājumu uzdotu manai ģimenei, viņi vienbalsīgi atbildētu, ka jā, taču man gribētos teikt, ka mana garderobe ir kompakta, tā satur pietiekami daudz dažādu apģērba gabalu, ko ir iespējams kombinēt savā starpā, lai man nebūtu garlaicīgi, nēsājot šos apģērba gabalus”.

Viens no galvenajiem šuvēja profesijas stūrakmeņiem ir, ievērojot klienta vēlmes un ķermeņa uzbūvi, izgatavot un pielāgot kvalitatīvus apģērbus. Tā kā apģērbi un citi pasūtījumi tiek gatavoti pēc paša ieceres, iesaistot klientu tikai fasona veidošanā, ir jābūt diezgan labām komunikācijas spējām, lai klients varētu brīvi izteikt savas vēlmes un rastos diskusija par labākā fasona izveidi. Tāpat arī jāspēj izteikt konstruktīvu kritiku.

Šuvējs piegriež, sagriež, sadiedz, sašuj dažādus audumus ar rokām vai šujmašīnu, labo apģērbu defektus, izmaina jau gatavus apģērbus vai izgatavo jaunus fasonus.

Šujot ir nepieciešams nodarbināt gan prasmes ģeometrijā, gan arī jāspēj vizualizēt, kā apģērbs izskatīsies, kad tas tiks sašūts. Kritiskās un tēlainās domāšanas pielietošana ir ļoti svarīgas drēbnieka profesijā.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti