«Kurš ir kurš?» dalībniece: Vadīt pasākumus - liela atbildība

Ja neesat aktieris, pasākumu vadīšana ir lieliska iespēja iejusties dažādos tēlos. Ikreiz, kad uzliekat parūku, uzvelkat kādu īpašu masku vai tērpu, sajūtaties īpaši. Tomēr, ja neesat optimists un sabiedrisks cilvēks, kuram patīk iepriecināt un atraisīt cilvēkus, jūs nevarat būt pasākumu vadītājs, tā par savu hobiju - pasākumu vadīšanu lsm.lv stāsta "Kurš ir kurš?" dalībniece Lilija Ražinska.

Lilija vada kāzas, jubilejas, lielākus vai mazākus banketus, eglītes bērniem. Pirmais solis šajā virzienā bija palīdzēšana draudzenei: “Biju satraukusies, jo tā ir liela atbildība - vadīt kāzas. Nepagāja ilgs laiks, kad atskanēja zvans un lūgums novadīt kāzas krievu valodā.” Tā sākusies viņas pasākumu vadīšanas pieredze. Pasākumu vadīšanas darbā Lilijai visvairāk patīk mirkļi, kad cilvēki ar aizrautību iesaistās, jūtas laimīgi un priecīgi. Viņai nav mīļāko pasākumu, jo jebkurš pasākums ir svarīgs un interesants. Tomēr Lilijai īpaši patīk vadīt muzikālos konkursus un spēles. Gadās arī kuriozi, piemēram – mājās aizmirsts scenārijs vai atrakciju rekvizīti. “Kādās kāzās, kamēr jaunais pāris sēdēja pie galda, atnāca cits jaunais pāris un ieņēma jaunlaulāto numuriņu, recepcijā stādoties priekšā kā jaunlaulātie.

Citās kāzās, kad jaunlaulātos gaidīja viltus postenis, tālbraucēji brīdināja viens otru, domādami, ka stāv policisti,” viņa atceroties smaida.  

Daudzas lietas Lilija iemācās pašmācības ceļā, jo pasākumu vadītājam tikai jābūt labai intuīcijai, jāprot dzirdēt un sadarboties ar cilvēkiem. Sabiedrībā bieži valda stereotips, ka novadīt kārtējo pasākumu vai ballīti taču ir tik vienkārši - tev ir scenārijs, tikai vadi. Patiesībā tā tas nav. Lilija stāsta, ka vienmēr pārraksta, papildina, maina un meklē jaunas idejas. Kur rodas iedvesma un idejas? No žurnālu virsrakstiem, TV, cilvēku stāstiem, kāda tērpa, citreiz idejas “atnāk” sapnī vai darbojoties virtuvē. Labs pasākumu vadītājs ir vizuāli pievilcīgs un sakopts, zinošs, organizēts un elastīgs. Cilvēki jūt sliktu darbu un neprofesionalitāti, tāpēc, ja esat labs pasākumu vadītājs, tad tauta ies līdzi un labprāt iesaistīsies jūsu scenārijā.

Lai sagatavotos pasākumam un viss izdotos veiksmīgi, jāizzina pasūtītāja vēlmes, kādai mērķauditorijai paredzēts pasākums, svarīgi, lai būtu laba mūzika. Tad ir sagatavošanās process, kurā raksta scenāriju, sagādā visas nepieciešamās lietas konkursiem, visas balvas jāsaliek pa aktivitātēm, lai nekas nesajūk. Tad ir vadīšanas process un noslēgums, kurā rezumē, apbalvo, sumina.

Garajos rudens vakaros Lilija iesaka spēli “Uzmini, kas es esmu”. Uz līmlapiņām uzraksta pasaku varoņus un pielīmē dalībniekam uz pieres, bet tā, lai viņš neredz, kas tajā rakstīts. Un tad sākas minēšana. Dalībnieks uzdod jautājumu par savu tēlu, bet pārējie drīkst atbildēt ar vai . Kad uzmin, lapiņu noņem.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti