«Kurš ir kurš?»: Būt par Klaunu muzeja vadītāju

Jau otro sezonu Talsu muzeja pagrabstāvā darbojas Klaunu muzejs. Ilze Pumpure ir tā izveidotāja un vadītāja. Muzejā ir pāris simti klaunu lellīšu un programma, kurā ikviens var izmēģināt klauna profesiju. Ilze  ir pirmā, kura savas profesiju stāstu iesūta lsm.lv, lai ik viens uzzina vairāk par interesantām un līdz šim mazāk zināmām profesijām. 

"Esmu saņēmusi milzum daudz komplimentu un apmeklētāju prieku. Ļoti arī nereklamējos, jo dienā varu iepriecināt vienu līdz divas grupas. Pēc tām man ir slapja mugura, sāpošs kakls, tomēr iekšējs smaids. Tas daudz enerģijas paņem, bet tikpat prieka dod pretī,"  lsm.lv raksta Ilze.

Spēle "Kurš ir Kurš?"

Katrā raidījumā piedalīsies seši dalībnieki, katrs pārstāvot savu profesiju.  Tikmēr sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem uzdevums būs noteikt - kurš  patiesībā ir kurš? Liekas gaužām vienkārši? Taču patiesībā tā nemaz nebūs, jo ikviens no dalībniekiem apgalvos, ka tieši viņš ir gan skolotājs vai pavārs, gan celtnieks vai masieris.

Par klaunu viņa kļuva,mācoties kristīgajā skolā, pirms sešiem gadiem, kur kādā lekcijā pēkšņi priekšā nostājās klauns no ASV un aicināja visus tapt par klauniem. Ilzei ir pulciņš draugu, kuri ir izgājuši šīs apmācības, kopā darbojas arī kā kristīgie klauni, brauc uzstāties ar īpašiem skečiem, kuros ir kristīgās vērtības.

"Mēs atšķiramies no cirka klauniem. Jo smejamies nevis par publiku, bet kopā ar publiku. Tādēļ aiz klauna maskas slēpjas dziļums, ko vēlamies parādīt," Ilze norāda.

Muzejā Ilzei esot cita programma nekā izbraukumos kopā ar draugiem. "Vienā iepriekš aizsūtītajā foto ir skats no izstādes, tēlu bildēja fotogrāfs Valters Poļakovs, kurš, pusi dienas bildējot, gribēja parādīt klauna dziļumu manās acīs. Tad sapratu, ka modeles darbs ir vēl grūtāks par klauna amatu. Bet arī šajā ir vajadzīgas dažādas zināšanas, arī psihologa iemaņas, jo daudziem ir bail no klauniem, ir negatīva pieredze. To jūtu, kad ciemiņi bailīgi pārkāpj pāri slieksnim, tad nākas lauzt negatīvo pieredzi. Izskaņā gan visus rotā smaids. Vakar bija Kandavas bērni, šodien Bauskas, bet rīt gaidu rīdzinieku grupiņu. Rīt atkal modīšos moža, lai visus iepriecinātu. Jo ārstē ne tikai zāles, bet arī prieks! 

Vadu arī dzimšanas dienas ballītes un braucu izraibināt dažādus pasākumus. Visas nedēļas nogales ir aizņemtas mēnesi uz priekšu. Muzejā ir ciemojušies pāris tūkstoši cilvēku, pārsvarā no Kurzemes. No Rīgas gan ir bijis vismazāk ciemiņu, droši vien jūsu pusē nav informācijas," klāsta Ilze.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris, lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Katrā raidījumā piedalīsies seši dalībnieki, katrs pārstāvot savu profesiju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti