Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā svin Ēvalda Valtera 125. jubileju

Kuldīgā svin aktiera un Latvijas patriota Ēvalda Valtera 125. jubileju

Pirms 125 gadiem 2. aprīlī Planīcas pagasta Eglenieku mājās pasaulē nāca aktieris un Latvijas patriots Ēvalds Valters. Pēc tēva nāves ģimene pārcēlās uz Kuldīgu, kur viņš pabeidza pamatskolu un sāka pirmās darba gaitas. Kaut arī pēc tam dzīves ceļi aizveda citur, Kuldīga palika mākslinieka sirdī un viņš – kuldīdznieku sirdīs.

Ir pusdienas laiks, bronzā veidotā aktiera, literāta un Latvijas patriota Ēvalda Valtera galdiņš ir klāts ar baltu galdautu, un katrs atnākušais viesis aicināts cienāties ar aktiera mīļākajiem cepumiem – auzu pārslu cepumiem.

Ēvalda Valtera 125. jubileju Kuldīgas kultūras centra darbinieki iecerējuši kā kopā sanākšanu, kur katrs atnāk ar savu krūzīti un Rātslaukumā iemalko tēju.

Katram ir kāds savs stāsts par aktieri, katrs uz viņa dzimšanas dienu atnācis ar īpaši izmeklētu krūzīti.

Kopīgajai tējas iemalkošanai aktiera dēls Raits Valters izvēlējies krūzīti no Morica svētkiem Usmas ezerā, jo tur vislabāk patīkot peldēt. Viņš dzīvo sava tēva mājās "Ostos" netālu no Kuldīgas. Arī Raits sarunās atcerējās tēvu.

"Patiesībā viņš bija miera mika, bet varēja būt paskarbs; ja kaut kas nepatika, pateica, kariķēja, ģermāniska ironija, ne izsmejoša, daudz ko nepieņēma no padomju laika," atmiņās par Ēvaldu Valteru dalījās viņa dēls Raits Valters.

Par savu bērnības un jaunības pilsētu Kuldīgu mākslinieks savulaik teicis: "Es tik ļoti mīlu Kuldīgu, ka man vajag tikai pateikt vārdu "Kuldīga", un es jau esmu laimīgs."

Un arī kuldīdznieki mīlējuši un mīl savu Valterīti, kā ne viens vien viņu dēvējis. Dzimšanas dienai veltītājā divu fotogrāfu kopizstādei dots nosaukums "Mūsu Valterītis", un tai izvēlētie darbi atspoguļo kuldīdznieku mīlestību uz cienīto mākslinieku. Piemēram, viņa 90 gadu jubileju svinēja teju vai visa pilsēta, katrs gribēja ko pateikt vai apsveikt. Tāpat arī aktiera 100 gadu dzimšanas dienā.  Arī šodien šķiet, ka 2016. gadā atklātais vides objekts "Tējas tase kopā ar Ēvaldu Valteru", nekad nav vientuļš – kāds krūzītē iemetis naudu, kāds pacienājis ar konfektēm, kāds cenšas pasēdēt klēpī vai iedzert tēju.

Joprojām spēkā ir ticējums – ja vēlies nodzīvot vismaz līdz 100 gadiem, tad iedzer tēju kopā ar Ēvaldu Valteru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti