Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mūziķis un pedagogs I. Ruņģis par attālināto apmācību

Ģimene Kuldīgā pielāgojas ārkārtējai situācijai

Kuldīgā dzīvojošā Šimpermaņu ģimene krīzes dēļ pārskata ikdienas paradumus

"Izbaudām šī laika klusumu un mieru, ģimenes kopā būšanu, pārskatām ikdienas ieradumus un meklējam jaunus ceļus," – tā par dzīvi ārkārtējās situācijas laikā saka Šimpermaņu ģimene no Kuldīgas. Viņi neslēpj, ka ikdiena nav viegla, jo krīze skārusi arī viņu uzņēmējdarbību, tomēr par to nesūkstās.

Skrundas televīzija ar Kristīni un Arti Šimpermaņiem tikās nesen saimniecības ēkā ierīkotajā Kristīnes darbnīcā. Viņa ir māksliniece, izveidojusi savu zīmolu "KAISME dizains", te no māla top rotaslietas un dažādi trauki. Artis ikdienā strādā "Latvijas pastā" par Kurzemes reģiona mārketinga speciālistu, bet Latvijā vairāk viņu pazīst kā "Rumbas kvarteta" solistu.

Abi atzina – šī situācija ģimenes budžetu skārusi pamatīgi, zuduši kādi 80% no ikmēneša ienākumiem.

Artim koncerti bijuši saplānoti līdz pat septembrim, arī Kristīnei tirdziņu un citu pasākumu grafiks iestiepies jau rudenī, par daudziem bijusi samaksāta dalības maksa, kas nu ir vējā.

"Es nevarētu teikt, ka esmu dīkstāvē. Tas, par ko man žēl, ir sadarbības, kas bija aizsākušās ar Igauniju un Beļģiju," stāstīja māksliniece.

Ģimenē aug trīs bērni – 15, 11 un 9 gadus veci. Attālinātais mācību darbs gan raizes nesagādājot, jo šai jomā ieaudzināta patstāvība jau iepriekš. Esošā situācija likusi pārskatīt vairākus ikdienas paradumus.

"Pirmais, ko pārdomājām, mūsu ieradumus ēšanā. Mēs diezgan daudz apēdam, mēs esam daudz - pieci cilvēki. Ļoti cenšamies ievērot, ka ir trīs ēdienreizes, nevis visu laiku pārbauda, vai ledusskapī ir gaismiņa," stāstīja Artis un Kristīne.

Viņi atzina, ka nav no tiem, kas žēlojas, un arī šai laikā saskata daudz priekšrocību, piemēram, ilgāka un produktīva kopā būšana ar bērniem.

Lai nodrošinātu ģimeni, šis laiks licis meklēt ceļus, kā tomēr ar savu darbu piesaistīt finansējumu. Artis sacīja, ka cilvēki iecienījuši pasūtīt viņa iedziedātus apsveikumus, kas īpaši veltīti kādam tuviniekam, tāpat notiekot darbs pie "Rumbas kvarteta" interneta tiešraides koncertiem. Arī Kristīne atzina, ka nu ir vairāk laika attīstīt interneta veikalu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti