Ķepa uz sirds

Tobias un greizsirdība pret jaundzimušo

Ķepa uz sirds

Veselība. Kaķu vemšana

Ciemos pie Kristīnes Zadovskas un Sultāna

Kristīnes Zadovskas un Andra Keiša ģimenē sava vieta arī trīs raksturā atšķirīgiem kaķiem

Dziedātāja Kristīne Zadovska savas operas ārijas mājās nenes. Balss taču jāatstāj lielajai skatuvei, nevis kaimiņiem! Tas gan nenozīmē, ka dzīvoklī valdītu klusums – te par augstajām notīm atbild trīs šarmanti ūsaiņi.

Kristīne Zadovska šobrīd gatavojas vērienīgam notikumam – martā gaidāmajam jubilejas koncertam Latvijas Nacionālajā operā. Tajā skanēs gan klasiskais operas repertuārs, gan latviešu estrādes darbi un pat tautasdziesmu aranžijas, piedaloties izciliem latviešu aktieriem un mūziķiem. Viņa sola – koncertā būšot mazi pārsteigumi. 

Pirms dažiem gadiem Kristīne aizgāja no štata vietas operā, lai vairāk laika veltītu saviem mīļajiem – vīram, bērniem un trim kaķiem.

Dzīvniekiem mākslinieces mūžā vienmēr bijusi nozīmīga loma, nešķirojot, kurš ir mājas mīlulis un kurš parasts pļavas iemītnieks. 

“Man asinīs vienmēr ir bijis rūpēties par dzīvniekiem, un man arī tas ir nepatīkami, ja ir dažādas tur asiņainas lietas, atceros, esmu dakterējusi zirgam kājas un putniņus, pelītes un kaķīšus,” atzīst Kristīne. 

Ja Kristīne nebūtu operdziedātāja, viņa būtu veterinārārste. Dzīvnieku glābējas gēnu bērnībā pamanījusi arī vecmāmiņa.

“Viņa teica, jebkurš dzīvnieks tavās rokās paliek vesels, un vienkārši intuitīvi ir kaut kāda tāda lieta, ka es vienkārši jūtu, kas tam dzīvniekam varētu būt,” viņa skaidro. 

Kristīnes vīrs Andris Keišs ir tikpat liels kaķumīlis kā viņa pati. Tādēļ brīžos, kad saspringtais grafiks abus šķir, tieši kaķi palīdz kliedēt ilgo gaidīšanu. Pirmā mākslinieku ģimenē ieradās majestātiskā Devonas reksa šķirnes kaķenīte Giza – dāma ar saviem principiem. 

“Ļoti nešpetna pēc rakstura, ļoti nešpetna, bet arī ļoti mīļa un ļoti gudra. Tāds kaķis, kas runājās, jo, ja viņa ir labā omā, ja ilgi istabā kaut ko mācos, viņa pienāk klāt un ņaud,” stāsta Kristīne. 

Ja Giza bija rūpīgi plānots šķirnes kaķis, tad Ružas un Sultāna stāsts bija daudz vienkāršāks – sludinājums ar kaķēniem, kuri meklē mājas. Andra senči esot no Latgales, tāpēc kaķis, kuram sākotnēji ticis dots Rozītes vārds, pārtapis par Ružeņu. 

Savukārt pateicoties Kristīnes fanošanai par slaveno turku seriālu, pie sava eksotiskā vārda ticis Sultāns. 

"Tas ir aktieris - viņš bija maziņš un skatījās tieši kā tas slavenais turku aktieris, un es Andrim saku, viņš taču izskatās pēc Sultāna Suleimana, viņš bija Susū un kas tik vēl ne, tagad mums ir Susurs Sultāns Suleimans,” atklāj operdziedātāja. 

Mājās katram ir sava loma – Giza ir radiatora dīva, Ružeņa ciemiņus vēro no dīvāna apakšas, bet Sultāns ģimenē piestrādā par terapeitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti