Kristapa stāsts: Mentors jaunietim no bērnunama

Gaidot Mātes dienu un turpinot ierakstu sēriju par cilvēkiem, kas bez atlīdzības atbalsta bērnu namu bērnus, šoreiz stāsts ir par kādu jelgavnieku vārdā Kristaps – mentoru pusaudzim no bērnunama. 

Mentors ir pieaugušais draugs un padomdevējs. Brīvprātīgais, kurš palīdzēs ar padomu un atbalstu, piemēram, kad jāmeklē pirmais mājoklis, jāraksta CV. Ar ko kopā apmeklēt pasākumus un kurš rādīs labo piemēru.

Bezpeļņas nevalstiskā organizācija "Mentor Latvia" šos bērnus atbalsta septīto gadu. Šogad programmā plānots palīdzēt 70 jauniešiem no bērnunamiem, internātskolām vai ģimenēm, kas pašas bērnus nespēj pietiekami atbalstīt. Katram jaunietim piemeklē savu mentoru.

Kristaps, kurš pēc izglītības ir mājturības un informātikas skolotājs, par mentoru programmu uzzinājis no sievas, kura par to savukārt izlasījusi internetā.

"Tad es arī gribēju pamēģināt. Man šķita, kā tas tagad būs, ka sievai būs kāda meitene, kurai viņa mācīs dažādas lietas un ies kopā uz pasākumiem, un man nebūs," stāstīja vīrietis.

Jaunieti un viņa mentoru kopā saved programmas koordinatori, kas iepriekš izvērtē abu anketas un vienojošās intereses.

Šajā gadījumā abus vienoja ar auto saistītās lietas – 15 gadus vecais 9. klases audzēknis vēlas kļūt par automehāniķi.

Par to savulaik vēlējies kļūt arī Kristaps, kurš savā garāžā arvien hobija līmenī mēdz remontēt spēkratus.

Savukārt viņa uzraudzībā esošais jaunietis ir Jaunsardzē un, kā Kristaps pasmaida: "kārtīgs jauns cilvēks", kurš sākotnēji runājis samērā maz, bet ar laiku kļuva atvērtāks. Abi tagad runājot par dažādiem tematiem – skolu, praktiskiem jautājumiem.

"Tagad mēs kā čomi varam viens otram piezvanīt, iebraukt ciemos, aiziet kopā uz veikalu," stāstīja Kristaps, norādot, ka abi tiekas vismaz reizi mēnesī. 

Kristaps atzīst, ka viņš cenšas jaunietim būt labs piemērs, kādam ir jābūt un kā uzvesties kārtīgam vīrietim.

"Tagad, kad es esmu tur iekšā, es varbūt kaut kā vairāk izprotu tos jauniešus, kas ir palikuši vieni."

Kristapam mentora programmas gads tikko noslēdzies, taču tas nenozīmē, ka saikne ar jauniegūto draugu jāpārrauj. "Protams, nav tā, ka tagad pēc gada viss beidzas. Vismaz es esmu uzaicināts uz izlaidumu, kas ir jau pēc programmas. Tad jau redzēs, kā mums ies."

Jau vēstīts, ka Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija "Sistēmas bērni" raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnunamu bērniem. Šajā nedēļā Latvijas Radio stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti