Rīta Panorāma

Latvijas neatkarības proklamēšanas 102. gadadiena

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Jāni Puriņu

Krastkalnu ģimene bērnos audzina mīlestību pret Latviju

Krastkalnu ģimene bērnos audzina mīlestību pret Latviju

Krastkalnu ģimene dzīvo Siguldā. Laurim darbs saistīts ar komandējumiem, taču Covid-19 pandēmija viņam devusi iespēju pavadīt 18. novembri kopā ar ģimeni – sievu Madaru un bērniem Dārtu un Teodoru. Kā Krastkalnu ģimene audzina savos bērnos mīlestību pret Latviju, un kā viņi šogad svinēs 18. novembri?

Lauris un Madara Krastkalni savus bērnus Dārtu un Teodoru audzina tā, lai viņi mīlētu un cienītu savu valsti ne vien svētkos, bet arī ikdienā.

"Piespraust karodziņu ir labi. Tas ir simboliski. Uzvilkt karogu mastā ir labi. Tas ir simboliski. Mēs to darām. Bet pateikt bērnam, ka tev jābūt valsts patriotam, tas diez vai strādās.

Tas nav stāsts par svinēšanu tādā koncentrētā veidā nedēļas ietvaros, kādā konkrētā datumā, bet tā ir ģimeniska lietu darīšana un rādīšana bērniem visu laiku," stāstīja ģimenē.

Uzbūvējot ģimenes māju Siguldā, Krastkalni pie tās uzstādījuši karoga mastu.  

"Masts un karogs ir moments, kur neuzspēlēti, bez patosa jebkurš Latvijas iedzīvotājs, manuprāt, gan izskaistina savu īpašumu, gan parāda savu stāju, attieksmi pret valsti, gan rāda piemēru apkārtējiem iedzīvotājiem," uzsvēra Lauris.

Pirms svētkiem ģimene parasti pārbauda, vai karogs ir kārtībā, vai nav jāliek jauns. Nu jau vairāku gadu garumā Krastkalniem ir izveidojušās savas 18. novembra tradīcijas – "Staro Rīga", salūts, prezidenta uzruna. Neiztrūkstoša sastāvdaļa ir arī kūkas cepšana.

Šogad svētkus pavadīs mājās. Krastkalnu ģimene to uztver kā labu lietu, jo tā ir iespēja pabūt kopā, pakavēties atmiņās par iepriekšējo gadu svinēšanu un varbūt arī radīt jaunas tradīcijas. 

"Noteikti iesim ārā svaigā dabā, kas īpaši Siguldā ir ļoti skaista. Pavadīsim laiku ģimenē, varbūt ar otru ģimeni kādu satiksimies, kas ir atļauts. Noteikti cepsim kūku un kādu labu darbu izdomāsim, ko uzdāvināt Latvijai dzimšanas dienā. Priecīgu dzimšanas dienu Latvijai!" novēl Krastkalnu ģimene.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt