Dienas ziņas

Neapmierina komunālo pakalpojumu apmaksas kārtība

Dienas ziņas

Ārzemju jaunieši strādā Gulbenes novadā

Krāslavas "Mūsmājas" dod patvērumu

Krāslavas «Mūsmājas» dod patvērumu grūtdieņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Nereti parādās ziņas par vecāku bezatbildību pret bērniem un  gadījumiem, kad bērni no ģimenes tiek šķirti. Arī Krāslavas bērnu sociālās rehabilitācijas centrā (BSRC) “Mūsmājas” šiem  bērniem un jauniešiem sniedz sociāli psiholoģisko atbalstu. Centrā pusaudži paliek līdz pilngadībai, bet jaunāki bērni mēdz nonākt citās valstīs, jo viņus adoptē cilvēki, kam ir stabilāka finansiālā situācija nekā Latgalē.

Gluži kā cilvēku, arī dzīvnieku pasaulē ģimenes modeļi un indivīdu uzvedība ir dažāda, tādēļ atbalsta centrā “Mūsmājas” ierīkota rehabilitācijas istaba kustoņiem, un jūras cūciņas, kāmīši, zivtiņas un papagaiļi palīdz ne tikai speciālistiem izskaidrot, bet arī bērniem izprast un runāt par dažādām attiecībām ģimenes locekļu starpā.

„Es tieši ar mazajiem strādāju, man patīk, ka viņi atnāk un viņiem negribas no šejienes iet projām. Viņi prasa - kāpēc viņš iekoda? Tu viņam stāsti par agresiju, nu tas sanāk kaut kā dabiski, nekā vienkārši stāstīt, kāpēc notiek dzīvē, kāpēc tētis atnāca un bārās uz mammu. Ar dzīvnieku palīdzību mēs to stāstām vienkāršāk,” saka Krāslavas BSRC  “Mūsmājas” sociālā rehabilitētāja Irina Patmalniece.

Rehabilitācijas centrs “Mūsmājas” izveidots pirms 15 gadiem, un šajā laikā palīdzība sniegta vairāk kā 500 Krāslavas apkārtnes bāreņiem, vardarbībā cietušajiem un bērniem no ģimenēm ar smagām sociālām problēmām. Šobrīd centrā ir 26 bērni, un daudzi no viņiem te nonāk atkārtoti.

„Mūsu novadā arī ir audžuģimenes,  un arī audžuģimenēs  ir bērni, bet nu tomēr laikam uz adopciju mūsu cilvēki nesteidzas, jo tā situācija daudzām ģimenēm nav tik stabila, lai varētu uzņemties atbildību vēl par vienu, diviem vai trijiem bērniem,” secina Raisa Vagale, Krāslavas BSRC  “Mūsmājas”sociālā darbiniece. Bet centra direktore Ērika Geka domā, ka ģimenes varbūt Latvijā nav gatavas uzņemties rūpes, jo pastāv bezdarbs, ir arī atkarības problēmas - ģimenei jājūtas ļoti stabilai un drošai, lai varētu uzņemties rūpes vēl par kādu citu bērniņu.

Lai arī vecāku tiesības tiek atņemtas tikai ārkārtas situācijās, pērn Latvijā no ģimenēm izņemto bērnu skaits ir ap diviem tūkstošiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti