Konditors Ramuns: «Izvēlējos savu sirdslietu»

Ramuns Daugins ir konditors ar 20 gadu pieredzi. Viņš izstrādā jaunas kūkas un konditorejas sortimentu, kā arī regulē konditorejas darba procesu. Izvēlējos savu sirdslietu – tā viņš saka par profesijas izvēl. Ramunam vislabāk patīk sagādāt cilvēkiem prieku ar jaunām un garšīgām kūkām.

Viņam pašam mīļākā kūka ir Napoleons ar svaigām zemenēm. Šajā profesijā var piedzīvot arī kuriozus, piemēram, lielās tortes gāšanos. Ramuns atceras, ka “reiz bija kļūda ar uzrakstu uz tortes.

Bija pasūtīta torte ar zīmējumu un piebildi “novietot to svinību zālē pie gleznas”. Iznāca pārpratums - uz tortes bija gan zīmējums, gan pats teksts”, tomēr viss tika veiksmīgi atrisināts.

Jautāts par skaistāko uzcepto kūku, Ramuns saka, ka katrai kūkai tiek veltīts savs laiks, līdz ar to katra kūka ir ar savu noskaņu. Savam darbam Ramuns smeļas iedvesmu no savas ģimenes.

Vai visus var iemācīt cept kūkas? Jā un nē, uzskata Ramuns. Iemācīt var, bet ne visi spēj tās gatavot plašākai auditorijai. Lai iemācītos cept kūkas, vienkārši jāņem un jācep, jācep, jācep. Lai gan lielākais bonuss ir praktiskā pieredze cepšanā, tomēr par konditoru ir jāmācās kulinārijas skolā. Dažreiz cilvēkiem šķiet, ka pietiks vien ar pāris mēnešu ilgu kursu apgūšanu, tomēr tā nav. Tiek piedzīvoti stereotipi, ka konditors bieži tiek dēvēts par pavāru, tomēr arī tā nav.

Lai kļūtu par konditoru, jābūt mākslinieciskajam talantam un loģiskajai domāšanai. Konditoram jābūt radošam.

Profesijas plusi ir apmierināti klienti, savukārt mīnusi – ļoti daudz jādegustē. Konditoram ir interesanti darboties ar visām kūkām, jo katra dod iespēju izpausties. Profesija prasa radošumu, tā paņem daudz laika un enerģijas,to var salīdzināt ar komponistu, kas rada dziesmas. Konditorejas profesijā ir neliels profesionāļu piedāvājums, līdz ar to arī konkurence nav tik izteikta.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti