4. studija

Ikgadējā EUR 40 soda kvīts - «par piemiņu» no Meža kapiem

4. studija

Kāpēc uz konfekšu iesaiņojuma nenorāda, ka tās satur alkoholu?

Mika Muižarāja GADA NOTIKUMS - Kolumbijas universitātes absolvēšana

Kolumbijas universitātes absolvents, saldenieks Miks savu nākotni redz Latvijā

Kādam gada notikums ir aizbraukt no Latvijas, bet citam – atgriezties! Mika Muižarāja lielais gada notikums - pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti, strādājot un mācoties plašajā pasaulē, atgriezties dzimtajā Saldū ar diplomu kabatā, kas iegūts vienā no pasaules prestižākajām augstskolām - Kolumbijas universitātē Ņujorkā.

Kolumbijas universitātē Miks ieguva maģistra grādu sabiedrības vadībā, bet viņš vairāk koncentrējies uz attīstības sadarbību un studēja arī aizsardzības lietas.

Viss sācies kāda projekta ietvaros Etiopijā, kad Miks sapratis, ka vēlas izglītoties, lai savu dzīvi veltītu cilvēku labklājībai. No sākuma pat necerējis, ka varētu kandidēt uz tik prestižu augstskolu, kurā uz vienu vietu ir simtiem pretendentu, tomēr no sava mērķa neatstājies.

„Es vēl joprojām nesaprotu, kāpēc mani uzņēma. Es iegāju universitātē un es nezināju, ko es te esmu pazaudējis. Visi cilvēki, manuprāt, bija ģēniji, es nezināju, vai es varu konkurēt. Es apmēram kādu mēnesi lekcijās neuzstājos, jo neko neteicu. Man likās – ja es kaut ko pateikšu, viņi paskatīsies un teiks: „Ko tas džeks tur runā no Latvijas?” Pēc tam sapratu, ka nav tik traki, ka man ir iespēja konkurēt ar studentiem,” stāsta Miks.

Tomēr studiju ceļš nav bijis rozēm kaisīts, divreiz ņemti akadēmiskie pārtraukumi, lai sapelnītu naudu dārgajām mācībām. Paveicies, ka Pasaules Banka piedāvājusi strādāt vairākos projektos.

Miks ir gandarīts, ka Āfrikā Togo izdevies uzbūvēt ap 160 skolām, 60 slimnīcām reģionos un nodrošināt brīvpusdienas skolā 84 tūkstošiem bērnu.

Veselu gadu Miks pavadījis Austrumtimorā, veicot pētījumus valdībai un palīdzot attīstīt vietējo infrastruktūru.

„Mani nosēdināja pa vidu un apkārt sēdēja 12 vīri. Viņi iesvētīja jaunu ceļu, ko bija uzbūvējuši. Un tad iznāca ciema šamaņi, kas zina ciema vēsturi, nodarbojas ar maģiskām lietām. Un tad viņi upurēja kazu, paņēma kazas asinis, salēja ar ūdeni un tad sāka šļakstīties,” atceras Miks.

Arī šobrīd Mikam netrūkst labu darba piedāvājumu ar lielisku atalgojumu dažādās pasaules malās. Viņam ir aicinājums doties uz  Afganistānu vai Nigēriju.

Reti kurš jauns cilvēks pretotos kārdinājumam strādāt labi atalgotu darbu, ceļojot pa pasauli, tomēr Miks sevi redz Latvijā.

„Mums ir tik daudz dažādu ekspertu un man nācies satikties ar latviešiem ārzemēs, kas ieņem ļoti augstus amatus lielos uzņēmumos. Man liekas, ka ir pienācis tas brīdis un pavērsiena punkts, arī skatoties kāda ir pašreizējā drošības situācija, ka šiem cilvēkiem ir jānāk kopā un jāliek sava enerģija un pieredze kopā. Es domāju, ka no tā šo valsti varētu pārveidot par to, kas pašlaik viņa nav,” uzskata Miks.

Nekas nav neiespējams, saka Miks, tā iedrošinot jauniešus realizēt savus mērķus, jo pabeigt pasaules top desmitnieka augstskolu var arī vienkāršs puisis no Latvijas provinces. Ikkatram ir visas iespējas izsisties, tikai uz to aktīvi jāiet, jāgrib to darīt un aktīvi jāiesaistās dažādos projektos, norāda Miks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt