Dienas ziņas

Mednieki iebilst pret Eiropas putnu direktīvu

Dienas ziņas

Lielplatonē apgūst vēsturiskās dejas

Ķīnas māksliniece iepazīst Latgali

Ķīnas māksliniece iepazīst Latgali

Latvijā ir izkopta mākslas izjūta, – tā saka māksliniece no Ķīnas, kura jau pāris gadu dzīvo Latvijā. Savu darbu izstādi viņa veltījusi galvaspilsētas skatītājiem, bet tagad ir devusies iepazīt arī Latvijas novadus. Savos darbos māksliniece ataino „mazās, bet skaistās Latvijas” atspulgu. Līvānos izstādes apmeklētājiem bija iespēja arī iemēģināt roku ķīniešu kaligrāfijas mākslā.

Ķīniešu māksliniece Meri, dzimtajā valodā Hunge Džana Latviju pirmo reizi iepazinusi pirms trim gadiem, un 2014.gadā mākslinieces ģimene devās uz dzīvi Latvijā, kur savu brīvo laiku veltīja savai kaislībai gleznošanai. Savos darbos māksliniece  ataino nozīmīgus dzīves brīžus un dalās ar tiem izstādē, kas tagad ir skatāma arī Līvānu mākslas skolas izstāžu zālē. Skatoties uz mākslinieces zīmējumiem, var teikt, ka šādas performances ir  daudzreiz interesantākas par fotogrāfijām. Visus šos zīmējumus vieno kopīga īpatnība – tie ir stāsti no „mazās, bet skaistās Latvijas” dzīves.

"Esmu pārliecināta, ka Latvijā māksla ir ļoti augstā līmenī, un ne tikai galvaspilsētā, bet arī mazajās pilsētās, tādēļ esmu šeit, lai to pierādītu," saka Hunge Džana.

Interesi par Latvijas mazpilsētām māksliniecei radās jau pirms gada. Saņemot aicinājumu no Līvāniem, radās doma doties un  turpināt gleznot arī lauku dzīvi. Liela interese un saviļņojums radies arī vietējo vidū.

"Tas katru dienu nenotiek. Tas ir pārsteigums. Katra izstāde saviļņo. Pirmkārt, tas neparastais skatījums liek skatīties uz lietām no jauna. Otrkārt, tā sadraudzība, ko iegūstam ir nenovērtējama. Domāju, arī bērnos rodas padziļinātāka iznterese par Ķīnu, arī no mākslas vēstures," norāda Līvānu Mākslas un mūzikas skolas direktora vietniece izglītības jomā Inese Butlere.

"Es vēlos pateikt, ka esmu laimīga šeit, dzīvojot Latvijā," uzsver Hunge Džana. "Ja es jūtu interesi par Līvāniem, tad lauku iedzīvotajiem jābūt lepniem par vietu, kur viņi dzīvo, ir jābūt lepniem par savu mazo pilsētu!"

Māksliniece uzsver, ka attiecības starp viņas dzimto valsti un Latviju ir kā dzinējs viņas performancēm. Šogad aprit 25 gadi, kopš starp Latviju un Ķīnu tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt