Panorāma

K.Znotiņš internetā lasa K.Skalbes «Mazās piezīmes»

Panorāma

Arī pastniekiem sejas vairogi

Laulībās izmanto drošības līdzekļus

Kāzas Covid-19 krīzes laikā: bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem

Marts un aprīlis nav karstākā kāzu sezona, tā stāsta dzimtsarakstu nodaļās. Ārkārtas situācija valstī vēlmi rīkot kāzas vēl vairāk samazinājusi. Valdība aizliegusi  pulcēšanos un daudzskaitlīgas reliģiskas ceremonijas, tomēr laulāšanās notiek. Bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem.   

Ventspils Dzimtsarakstu nodaļā šajā nedēļā laulību reģistrācija notiks, taču maskās un cimdos. Tā notiks bez viesu klātbūtnes, ierodoties tikai laulājamajiem un lieciniekiem. Liecinieki atradīsies attālināti, bet pārim uz brīdi maskas būs jānoņem, lai pārbaudītu identitāti.

Ventspils pusē ir tādi, kas kāzas atcēluši, un ir tādi, kas plānus nemaina.

“Jā, neērti. Grūtāk runāt. Bet arī laulības ceremonijā mēs sejas maskas uzliekam, arī cimdi ir,” stāstīja Ventspils pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Regīna Lazdāne.

Vidēji gadā Ventspilī tiek reģistrētas 230 laulības. Šobrīd dzimtsarakstu nodaļas telefons jau norimis, kāzas atcēluši tie, kas dzīvo ārzemēs un paši uz savām kāzām nevar ierasties. Nekādus konkrētus datumus šeit nesola, bet trīs pāri savu svētku dienu jau pārcēluši uz citu datumu, nevēloties atteikties no kāzu scenārija. Tomēr salaulāšana notiek arī šajā nedēļas nogalē.

“Vēlams arī gumijas cimdus lietot, bet, ja pāris vēlas uzlikt gredzenus, tad vismaz vienai rokai tas cimds ir jāņem nost!” stāstīja Lazdāne.

Inta un Edgars salaulājās 28. martā. Dienu pirms valdības ārkārtas sēdē izdotā rīkojuma par papildu drošības pasākumiem, ievērojot distanci un aizliedzot svinības un  reliģiskas ceremonijas.

“Mēs braucām tieši 29. martā uz mājām un klausījāmies ar vīru šo lēmumu, un bijām bez vārdiem. Nu, kā tā var sakrist!? Vēl vakar bija iespējams - mamma, tētis blakus, dienu vēlāk tas nebūtu iespējams!” atcerējās Inta.

Viena no kāzu dāvanām Grīgu ģimenei bija maskas. Bet visgrūtākais brīdis - divās dienās saprast, ka sapņi par kāzu scenāriju netiks realizēti un vairāk nekā puse viesu no ārzemēm nevarēs ierasties.   

Inta un Edgars izmantojuši laulību translācijas iespēju un priecājas, ka šo brīdi vēl paspēja piedzīvot kopā ar saviem vecākiem.  

“Mums bija iespēja nodrošināt dezinfekciju un divu metru atstarpi. Izskatījās jau smieklīgi, ka visi sēž tādā lielā zālē: viens vienā stūrī, otrs otrā!” atcerējās Inta.

Laulību termiņiem Latvijas pilsoņiem Tieslietu ministrija pieļauj pagarinājumu, bet ārzemniekiem būs iesniegums jāraksta vēlreiz. Civilstāvokļa aktu reģistrācijas nodaļā turpinās dzimšanas un miršanas gadījumu reģistrācija, tomēr darbinieki aicina neierasties šeit ar jaundzimušo.  

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4.aprīlī ziņots, miris viens no patversmes “Zilais Krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti