Dienas ziņas

Trūkst laukakmeņu bruģēšanas speciālistu

Dienas ziņas

Lietuvā 735, Igaunijā 101 jauns saslimšanas gadījums

Kauguros atklāta vājredzīga cilvēka gleznu izstāde

Kauguros atklāta vājredzīga mākslinieka gleznu izstāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kauguru kultūras centrā atklāta gleznu izstāde, kuras autors jau daudzus gadus ir redzes invalīds. Pirms trīs gadiem, Jūrmalas neredzīgo biedrības uzmundrināts, viņš atsācis gleznošanu. Darbos atainotas pēc atmiņas gleznotas bērnībā un jaunībā redzētas dabas ainavas. 

Tukumnieks Mārtiņš Kļaviņš ar zīmēšanu aizrāvies jau skolas laikā. Viņa skolotājs bijis gleznotājs Leonīds Āriņš, kurš gan daudz ko iemācījis, gan motivējis gleznot. Tad arī bijušas pirmās izstādes. Tagad Mārtiņš ir redzes invalīds, tomēr, rehabilitētāja mudināts, atsācis gleznot, un tagad var lepoties ar savu pirmo personālizstādi.

"Vairāk zīmēju pēc atmiņas. Iedomājos, kāds ir mežs, bērzi man patīk, vispār meži un koki. Cik es dažādus dabas skatus mežā ieraudzīju, tos es arī pamazām sāku zīmēt," stāstīja Kļaviņš.

Dabas ainavām ir rudenīgas nokrāsas, tomēr tas neesot tāpēc, ka šis gadalaiks autoram būtu mīļākais, bet gan tāpēc, ka dzeltenīgos toņus vājredzīgajiem esot vieglāk saskatīt. Uz izliktajiem darbiem Mārtiņš skatās caur palielināmo stiklu, bet zīmējot izmanto īpašu palielināmo lampu.

"Stirnas es zīmēju, stirnu es atceros. Viņai ir gara galva, lielas ausis, un tā ar to palielināmo tīri labi sanāk," stāstīja Kļaviņš.

Neraugoties uz to, ka gleznu autors ir 1. grupas redzes invalīds, sīkumu viņa darbos ir daudz. Un liels bijis Kauguru Kultūras centra vadītājs izbrīns, kad ieraudzījusi, ko spēj paveikt cilvēks, kura acīm pasaule ar katru dienu rādās aizvien tumšāka.

"Šobrīd mēs visi dzīvojam tādā grūtā situācijā un pasaule ir apjukusi. Skatoties Mārtiņa darbos un zinot viņa dzīvesstāstu, tas ir iedvesmas stāsts mums visiem. Nepadoties, darīt tālāk to, kas mums patīk un plus vēl mīlēt mūsu Latviju. Tur iekšā ir liela mīlestība pret savu zemi. Manuprāt, tā Mārtiņam palīdz un palīdzēs mums," sacīja Kauguru Kultūras centra vadītāja Dace Umbraško.

Lai gan Covid-19 ierobežojumu dēļ izstādes atklāšana notika ļoti šaurā lokā, Kauguru Kultūras centrā  līdz 17. novembrim izstāde būs pieejama arī apmeklētājiem, bet vēlāk apceļos Tukuma novada kultūras iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti