Dienas ziņas

Pelmeņu ražošanas līnijā investē 300 000 eiro

Dienas ziņas

Pašvaldības vienojas apjomīgā projektā

Pievēršas īru tinkeru šķirnes zirgu audzēšanai

Katvaros saimniece grib kļūt par pirmo īru tinkeru zirgu audzētāju Baltijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kļūt par pirmo īru tinkeru šķirnes zirgu audzētāju Baltijā – tāds ir Limbažu novada Katvaru pagasta “Priedīšu” saimnieces Zanes Magones plāns.

Kad īsi pirms ziemas sākuma Katvaru pagasta “Priedītēs” no Polijas ieradās trīs īru tinkeru šķirnes ķēves, divas no viņām bija mazuļu gaidībās. Nu abi kumeliņi nākuši pasaulē, saimniece jau iepazinusi abu raksturus - ķēvīte Brī esot kautrīgāka un vairāk turas mammas tuvumā, bet mazais Kaido gan, šķiet, būs sabiedrības dvēsele.

“Pirmais puika, Kaido, mums ir. Nu jau ir tāds, ka visu laiku nāk ārā, mēs spēlējamies, mierīgs ir tikai tad, kad guļ un ēd,” stāsta “Priedīšu” saimniece Zane Magone.

Zane stāsta, ka mājās zirgi bijuši vienmēr, savulaik tos audzējuši vecvecāki, vēlāk vecāki, uz kādu brīdi gan šī nodarbe apsīkusi, tomēr, kad viņa pārņēmusi saimniecību, bijis skaidrs, ka zirgiem atkal jāatgriežas.

Tikai Zane nu sapņojusi vairs ne par Latvijas sporta zirgiem, bet gan īru tinkeriem. Augumā zemajiem, izturīgajiem zirdziņiem, ko ratu vilkšanai kādreiz izmantojušas klejotājtautas.

Tinkeros Zane iemīlējās, kādu laiku strādājot Īrijā. Līdzekļus pirmo zirgu iegādei izdevās iegūt ar veiksmīgi uzrakstīta projekta palīdzību, nu ir plāns ganāmpulku paplašināt līdz 10 dzīvniekiem.

“Mēs ar tēti šeit divatā tikai strādājam, un tā saimniecība, es neteikšu, ka ir maza diviem cilvēkiem, bet ir pietiekami. Un es domāju, ka 10 zirgi būs OK. Vairāk, tad jau jādomā būs, [jāpiesaista] cilvēki no malas,” saka Zane Magone.

Lai arī šie īru tinkeri nav pirmie Latvijā, tomēr ar šķirnes vaislas darbu pie mums nenodarbojas. Zane nu apņēmusies būt pirmā, kas to darīs, tāpēc arī ļoti cerējusi, ka vismaz viens no kumeliņiem būs ķēvīte.

“Tieši tāda, kā es gribēju, es no laimes vienkārši raudāju, zvanīju visiem un sūtīju bildes, saku, man ir, man beidzot ir tas. Jo es ļoti gribēju izaudzināt tieši no mazotnes, pati no pirmās dienas būt blakus. Viņa man paliks visai dzīvei,” saka Zane Magone.

“Priedītēs” nodarbojas arī ar gaļas liellopu audzēšanu, sētā ir dažādu šķirņu truši, pavasarī plānots iegādāties arī dažas pundurkaziņas un aitas, bet jau nākamnedēļ no Polijas audzētavas ceļu mēros īru tinkera šķirnes ērzelis, kas Zani vedīs tuvāk nospraustajam mērķim - savas audzētavas izveidei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti