Panorāma

Panorāma

Panorāma

Uzņēmēju atbalstam atvēlēs miljardu

Covid-19 pacients: neciešamas galvassāpes un drudzis

Karantīna gan pašam, gan ārstam. Covid-19 slimnieka Mārtiņa stāsts Vācijā

Mārtiņš strādā Berlīnes restorānā par menedžeri, un viņš 8. martā juties slikti. Mārtiņam aizejot pie ārsta ar Covid-19 simptomiem, karantīnā uz 14 dienām nonācis arī mediķis.

"Man ikdienā ir daudz komunikācijas. 10 dienu laikā biju komunicējis ar vismaz 1000 - 1500 cilvēkiem no visas pasaules. Un arī  mans draugs no Ziemeļitālijas atbraucis.

 Es nezinu, kas mani inficēja. To es nevaru izsekot," stāsta vīrietis.

8. martā viņš aizgājis uz darbu, bet pēc tam tomēr devies mājās. Viņam bijusi paaugstināta ķermeņa temperatūra 38,5 grādi, kā arī bijusi sajūta, ka lauž muskuļus.

Mārtiņš devies pie ārsta, bet nav rūpīgi izlasījis par "Covid-19" simptomiem - ka ar tiem pie ārsta iet nedrīkst.

"Es iegāju pie daktera, izstāstīju simptomus, to, ka man bija komunikācija ar cilvēku no riska zonas valsts. Mani uzreiz iesūtīja procedūru istabā. Varēja just, ka arī dakterim bija kas jauns. Viņi paņēma informatīvās lapas, taisīja vienu testu, otru testu. Aizsūtīja mājās un teica, ka jāgaida zvans.

Zvanīja ceturtdienas rītā, 12. martā, un teica, ka ir pozitīvs. Un tā dēļ, ka es uztaisīju kļūdu un aizgāju pie ārsta, arī manam dakterim tagad jāpaliek mājās 14 dienas karantīnā," pastāstīja Mārtiņš.

KONTEKSTS:

Ar Covid-19 simptomiem nedrīkst doties klātienē pie ārsta. Atrodoties Latvijā, ir jāzvana 113. Analīzes būs iespēja arī nodot pašiem mobilajos punktos. Slimniekam jāizvairās no saskarsmes ar citiem. Speciālisti iesaka ievērot divu metru distanci, kā arī dezinficēt rokas un nešķaudīt virsū citiem.

Koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti arī telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti