Rīta Panorāma

Ungārijai varētu liegt ES finansējumu

Rīta Panorāma

Intervija ar Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktori Zaigu Pūci

Ikdienas dzīvi ērti apvieno ar Zemessardzi

Kaprālis Rūdolfs Kalvāns ikdienas dzīvi ērti apvieno ar Zemessardzi

Pirms četriem gadiem Rūdolfs Kalvāns iestājās Zemessardzē. Šobrīd viņš ir 19. kaujas nodrošinājuma bataljona kaprālis, kura pienākums ir apmācīt topošos zemessargus.

“Es ar gandarījumu labprāt strādāju ar jauniem kolēģiem, kuriem nav pieredzes, ar jauniem Zemessardzes rekrūšiem pamatapmācības formātā,” atzina Kalvāns.

Bataljona komandieris Kaspars Auzenbahs stāstīja, ka Zemessardzē savu vietu var atrast jebkurš Latvijas pilsonis vecumā no 18–55 gadiem un kura veselības stāvoklis to ļauj: “Mēs katram atradīsim amatu, uzdevumu. Enerģiskākie, spēcīgākie būs jaunieši. Atbalsta uzdevumi varētu būt kungiem un kundzēm gados. Katra līdzšinējā pieredze mums noderēs.”

Rūdolfs Kalvāns Zemessardzē liek lietā savas zināšanas, kas iegūtas, veicot darba pienākumus civilajā dzīvē. Viņa līdzšinējais dzīves ceļš vienmēr lielā mērā bijis saistīts ar pedagoģiju.

Ikdienas darbs un ģimene nav šķērslis tam, lai būtu par zemessargu, jo Zemessardzei Rūdolfam jāvelta dažas dienas mēnesī.

“Lielākoties Zemessardzes gaitas mums norit brīvdienu formātā – sestdienas, svētdienas. Retu reizi ir iespējami arī piektdienu vakari. Izņēmums ir nacionāla vai brigādes līmeņa mācības, kas plaši tiek izziņotas sabiedrībā,” skaidroja zemessargs.

Rūdolfu priecē, ka Zemessardzē viņš saskaras ar tādām lietām un iegūst tik specifiskās zināšanas, kādas nekur citur nav iespējams apgūt.

“Tās ir unikālas prasmes, unikāls aprīkojums, sākot ar vissīkāko aprīkojumu līdz vislielākajai kaujas tehnikai, kurš nebūs nedz pieejams, nedz sastopams nekur citur, lai kādā profesijā tu strādātu,” stāstīja Rūdolfs.

Lai kļūtu par pilntiesīgu zemessargu, ikvienam interesentam būs jāiziet pamatapmācību kurss. Tas aizņems 21 dienu. To var iziet gan vienā piegājienā, gan sadalot dienas pa nedēļas nogalēm.

“No pamatapmācības nometnes noteikti nevajag baidīties. Tā ir piemērota praktiski visiem, kuriem medicīnas komisija ir devusi savu slēdzienu, ka viņa veselības stāvoklis ir atbilstošs dienestam Zemessardzē,” atzina Zemessardzes pārstāve Anita Krieķe-Jermacāne.

Rūdolfs Kalvāns ir Latvijas valsts patriots. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc viņš pirms četriem gadiem nolēma iestāties Zemessardzē. Krīzes situācijā viņš tagad ir daudz labāk sagatavots savas valsts aizstāvēšanai.

“Man ir pilnīgi skaidri savi uzdevumi, sava atbildība. Man ir dotas gan prasmes, gan aprīkojums, kaujas aprīkojums, militārais aprīkojums, lai veiktu kaujas uzdevumus X stundā,” atzina Rūdolfs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt