Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Rekonstruēts Talsu novada bērnu un jauniešu centrs

Dienas ziņas

Atvadu dziesma latam

Kandavas radiorūpnīcai - 50

Kandavas radiorūpnīcas darbinieki joprojām atceras «vecos laikus»

Ar rūpnīcu, kurā 40 gadus ražoja kādreiz tik populāro „Abavu”, „Selgu” un citus radioaparātus, cieši saistīta vai ikviena kandavnieku ģimene. Konveijera troksnis jau sen noklusis, bet tā darbinieki joprojām reizi piecos gados ritina atmiņu kamoliņu īpašā rūpnīcas salidojumā.

Šoreiz ap 200 kādreizējo darbinieku atzīmēja Kandavas radiorūpnīcas 50. gadskārtu.

40 gadus uz Kandavas radiorūpnīcu ik dienu plūda simtiem un ražotnes ziedu laikos pat vairāk nekā 1000 cilvēku. Šodien Jelgavas iela kļuvusi pavisam eiropeiska, bet rūpnīcas teritorija pieder septiņiem privātīpašniekiem, un daļu no tās grauž laika zobs.

Taču vārdam „radio” kandavnieku ausīs joprojām ir maģiska skaņa, un ik pa pieciem gadiem radiorūpnīcas klubā simtiem ļaužu pulcējās īpašā salidojumā. „Es uz darbu nācu ar prieku (..) ko es atceros ar prieku,” saka kādreizējā rūpnīcas darbiniece Dagnija Gudriķe.

Radiorūpnīca uz toreizējā rūpkombināta bāzes izveidojās 1960. gados. Sākotnēji tas bija viens cehs, vēlāk Popova Rīgas radiorūpnīcas filiāle, pēc tam arī patstāvīga rūpnīca, bet pārmaiņu laikos tika izveidota akciju sabiedrība. Ieraksts „Lursoft” datu bāzē vēsta, ka tā likvidēta 2003. gadā, bet atmiņas joprojām ir dzīvas. „Es precīzi nepateikšu, kādos apjomos šeit ,Kandavā, toreiz taisīja radio aparātus. „Selgas” ražoja tūkstošos mēnesī (..) jācīnās bija nopietni, pat trijās maiņās strādājām,” atceras kādreizējais Kandavas radiorūpnīcas ražošanas daļas vadītājs Leons Kotļarovs.

Šogad radiorūpnīcai apritētu 50. gadskārta, un zināmā mērā tās klātesamība ir ietekmējusi arī visu mazās Kurzemes pilsētiņas attīstību un izaugsmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt