Kā tas ir - būt par jāšanas treneri?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jāšanas trenera profesija ir ļoti aizraujoša un interesanta, nedrīkst iesūnot un stāvēt uz vietas. Diemžēl Latvijā, tāpat kā citās valstīs, ir liels zinošu un profesionālu jāšanas treneru deficīts, uzskata Svetlana Rudmieze, kura jau vairāk nekā 10 gadus ir jāšanas sporta trenere. 

Svetlana ir jātnieku sporta centra trenere. Viņa trenē dažāda sagatavotības līmeņa un vecuma cilvēkus. „Kādam interesē rezultāts, citam pats process, vēl kādam - vienkārši labi pavadīt laiku un izmantot treniņu kā fizisku atpūtu ķermenim un prātam”, stāsta Svetlana. Viņa vairāk specializējas šķēršļu pārvarēšanā jeb konkūrā, teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas ieguvusi gan Latvijā, gan Krievijā. Ar jāšanas sportu Svetlana iepazinās 2000. gadā, bet trenera gaitas aizsāka 2008. gadā.

„Nevar teikt, ka es izvēlējos šo profesiju, drīzāk tā izvēlējās mani, kā arī vienlaikus sakrita vairāki apstākļi.”

Svetlanai kopš bērnības patīk sports, mēģinājusi gan vieglatlētiku, gan basketbolu, gan brīvo cīņu, pie tam vienmēr bijis interesanti vērot, kā strādā treneri, kāpēc vienam dod tādus vingrinājumus, citam citus. „Sākumā strādāt nebija tik viegli, jo nebija zināšanu, toties bija un ir labas sajūtas, kas arī bieži glāba situāciju. Grupas bija lielas, voltižēšanas jeb vingrošanas grupu nodarbībās varēja būt līdz pat 14 cilvēku un visi pārsvarā pusaudži, man arī knapi 20, jāgūst autoritāte, bet kliegšana nav mana metode,” atceras Svetlana. 

„Diploms vēl neko neliecina. Trenerim jābūt dotībām un mūžīgai vēlmei attīstīties un papildināt savas zināšanas,” uzskata trenere.

Cilvēki bieži domā, ka jātnieks un treneris ir viena un tā pati profesija, taču tās ir dažādas. Profesionāls jātnieks ir profesionāls sportists, kas ir tendēts uz augstu sasniegumu sportu, treneris ir tas, kas palīdz viņam sasniegt šos rezultātus.

Adrenalīna deva un mīlestība pret dzīvniekiem ir tā, kas bieži notur trenerus pie šī sporta veida. "Zirgs nav inventārs, tā ir dzīva radība jeb partneris, kurš ir daļa no rezultativitātes," - skaidro Svetlana. Lai kļūtu par treneri, jāpiemīt gribasspēkam, vēlmei mācīties un izglītoties, pacietībai, labai fiziskai sagatavotībai. 

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti