Rīta Panorāma

Horvātijā ikgadējā lielo Lieldienu olu izstāde

Rīta Panorāma

ASV nosaka papildu sankcijas Krievijai

Kanādas armijas kapelāni Ādažos

Kā savas dienas Ādažu bāzē vada Kanādas armijas kapelāni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopš gada sākuma Ādažu militārajā bāzē uz sešiem mēnešiem Latvijā ieradušies Kanādas bruņoto spēku kapelāni Gerijs Karamanokians un Džudsons Bridžvoters. Aktīvie un runīgie priesteri iemantojuši gan latviešu priesteru, gan Kanādas kareivju simpātijas.

Gandrīz katrs valsts NATO sabiedrotos, kuri uzturas Latvijā, līdzi parasti pavada arī kapelāni. Viņi sniedz atbalstu un palīdzību saviem kareivjiem, lai kurā valstī tie atrastos.

“Mana ikdiena nav saplānota pēc kalendāra. Es daru to, kas tieši tajā dienā ir nepieciešams.

Ir cilvēks, kurš ar mani vēlas satikties. Parasti atsūtīs e-pastu vai piezvanīs un pateiks, priesteri, es gribu aprunāties, vai teiks, ka viņam ir jautājumi, ar kuriem jātiek galā. Ja man nav šo gadījumu, tad es pastaigājos pa bāzi, kur ir mūsu cilvēki. Es redzu, kā viņiem klājas. Ne visi nāk pie manis, tāpēc reizēm pašam ir jāiet pie viņiem. Ja viņi dodas trenēties, es dodos kopā ar viņiem poligonā,” stāstīja Karamanokians.

Savukārt kapelāns Bridžvoters savu dienu parasti sāk ar skriešanu: “Man patīk skriet un veikt fiziskās aktivitātes. Man kā priesterim tas ļauj saprast, kas šajā dienā notiek. Reizēm apstājos un aprunājos ar kareivjiem, reizēm viņi paši ar mani skrējiena laikā aprunājas.”

Viņi nav vienīgie ārvalstu kapelāni, kas ikdienā uzturas Ādažu militārajā bāzē. Gandrīz katra valsts, kuras vienības uzturas Latvijā, līdzi ņem savus kapelānus, kas sniedz atbalstu un palīdzību saviem kareivjiem.

Lai gan kapela ir viena, sastādīt dievkalpojumu grafiku neesot nekādu problēmu,

stāstīja Mehanizētās kājnieku brigādes 1. mehanizēto kājnieku bataljonu (LATBAT) kapelāns Uģis Brūklene. Karamanokians un Bridžvoters esot vieni no redzamākajiem kapelāniem Ādažos.

“Viņi ir ļoti atvērti un draudzīgi. Mēs varam labi sadarboties, jo viņi labprāt iziet uz personīgiem kontaktiem. Viņi labprāt iet ārā no bāzes, apciemo tos, kam jāpalīdz,” stāstīja Brūklene.

Kanādas kapelāni ar lielu prieku iesaistās visdažādākajos labdarības projektos, atbalstot gan neredzīgos, gan bērnu SOS ciematu, gan krīzes centrus.

Runājot par Latviju un latviešiem, abi kapelāni stāstīja, kāds viņiem ir radies priekšstats par mums.

“Fantastiska pieredze. Man ir bijusi iespēja apmeklēt Rīgu un dažādas vietas Latvijā. Ļoti laipni, viesmīlīgi cilvēki. Es esmu no Kvebekas, pat daba ir ļoti līdzīga. Pārtika arī nav tik atšķirīga, tāda  pati gaļa, mērces. Pagaidām tikai brīnišķīga pieredze,” vērtēja Karamanokians.

“Ikviens latvietis, ko es esmu sastapis, šķiet ļoti jauks. Ļoti novērtē NATO un kanādiešu klātbūtni un palīdzību. Es esmu ļoti priecīgs būt šeit un palīdzēt tādā veidā, kā es varu,” atzina Bridžvoters.

Tomēr ir dažas lietas, pie kā kapelāniem Latvijā nācies pierast un kas ir citādākas nekā Kanādā.

“Es neesmu pieradis, ka cilvēki brauc tik lēni. Ātruma ierobežojumi – tā ir lieta, pie kā mums ir jāpierod. Esam raduši braukt ar daudz lielāku ātrumu,” sacīja Karamanokians.

Kopumā abi kapelāni ar savu dzīvu dzīvi Latvijā ir ļoti apmierināti. Viņi Ādažu militārajā bāzē uzturēsies līdz jūnija vidum. Pēc tam dosies atpakaļ uz savu dzimteni, savukārt Latvijā rotācijas kārtībā viņus nomainīs citi kapelāni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti