Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Rīgas domes vicemēra amata kandidātu Vilni Ķirsi

Rīta Panorāma

Satiksmes drošības uzlabojumi uz Tallinas šosejas posmā pie Baltezera un Ādažiem

No valsts pārvaldes darbiniecēm līdz uzņēmējām

Kā māsas no valsts pārvaldes darbiniecēm pārtapa par uzņēmējām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Divas māsas Zanda Ozola un Kristīne Ozoliņa Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā ir radījušas uzņēmumu, kas saviem klientiem piedāvā no cūku pupām gatavotas veselīgas uzkodas.

Viss sākās ar Zandas Ozolas ceļojumu uz Dienvidameriku, kur viņa nogaršoja grauzdētas pupas. “Mums pupiņas tika pasniegtas kā uzkoda pie dzēriena. Tad es atcerējos, ka mana māsa ir diplomēts pārtikas tehnologs,  un es viņai piedāvāju pupiņu paciņu, kurā bija piecas pupiņas,” stāstīja Zanda.  

Kristīne sākumā nav sapratusi, kas tas ir, bet pēc pagaršošanas nospriedusi, ka jāuztaisa kas līdzīgs: “Man tā likās neiespējamā misija, jo par pupām es zināju tikpat daudz, cik vairums Latvijas iedzīvotāju – ka tās var izvārīt katlā un ēst kopā ar kefīru un sāli.”

Mēneša laikā izdevies nonākt līdz vienai grauzdētai, kraukšķīgai un ļoti taukainai cūku pupai. “Tad es Zandai teicu – ja ir viena, tad jau būs arī pārējās,” atceras Kristīne.  

Pusotra gada laikā abas māsas nonāca līdz unikālai tehnoloģijai, kā pagatavot šādas grauzdētas pupas bez eļļas. Tā pirms četriem gadiem radās “pupuchi” – veselīgs produkts ar dabiskām garšvielām. Māsas sāka divatā mājas virtuvītē, bet nu jau uzņēmumā ir pieci cilvēki. Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā izveidota ražotne un šobrīd mērķē saražot jau 10 tonnas gadā.

“Ja man kāds pirms pieciem gadiem būtu teicis, ka es strādāšu ar cūku pupām, es teiktu, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā,” atzina Kristīne.  

Biznesa attīstība notikusi pakāpeniski, maziem soļiem. Covid-19 pandēmijas laikā, kad nācās atrasties arī dīkstāvē, māsas nonākušas līdz jaunam produktam – miltiem, ar kuriem var aizstāt ierastos miltus. Tie nesatur glutēnu jeb kviešu lipekli.

Pieredzes uzņēmējdarbībā pirms tam abām māsām nebija, jo daudzus gadus strādājušas valsts pārvaldē. “Šis ir mans vismīļākais darbs, ko dzīvē  esmu darījusi. Es zinu, ko nozīmē nākt uz darbu ar prieku, es zinu, ko nozīmē aizbraukt mājās nogurušam, bet gandarītam, un ar prieku celties otrā rītā,” stāstīja Kristīne.

Zanda atzina, ka viņa ir iemācījusies vairāk ieklausīties sevī un noticēt iekšējām sajūtām. “”Pupuchu” projekts mums ir parādījis to, ka mēs katrs esam sev vispatiesākais padomu devējs. Ja to iemācās sadzirdēt, tad rezultātiem ir jābūt labiem,” pārliecināta ir uzņēmēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti