Dienas ziņas

Gaidāmā skolu tīkla reforma skars 121 skolu

Dienas ziņas

Bērzes ciemā top porcelāna trauki

Kā jūtas Covid-19 sasirgušie un kontaktpersonas

Kā jūtas Covid-19 slimnieki un kontaktpersonas? Trīs stāsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Dažādi pasaulē veikti pētījumi pierāda, ka cilvēki, kuri inficējušies ar Covid-19, izjūt vainas apziņu, reizēm arī bailes. Tāpēc ir svarīgi, lai apkārtējie šos cilvēkus neatstumtu un nenosodītu. It īpaši atlabšanas periodā vēlams sarunāties un dalīties savās izjūtās. Par piedzīvoto stāstīja trīs Covid-19 slimnieki un kontaktpersonas.

Vēsti par pozitīvu Covid-19 testu ceļotāja Zane Eniņa saņēma sestdien, bet pirmie slimības simptomi parādījās jau ceturtdien. Viņa inficējusies, ciemojoties pie draugiem vienā no šī brīža Covid-19 perēkļiem Vecpiebalgas novadā. Zane stāstīja – šobrīd no tuvinieku un draugu puses jūtams ļoti liels atbalsts. Līdz šim grūtākais esot bijis sev tuvajām kontaktpersonām pavēstīt par šo saslimšanu.

"Esi ticies ar foršiem cilvēkiem, tas bija grūti. Bet, ja skatos uz tiem cilvēkiem, no kuriem es dabūju, man nav nekādu negatīvu jūtu, mēs tagad veseļojamies kopā un dzīvosim tālāk," sacīja Eniņa.

Viņa atzina, ka aizvien ir dīvaini, ka viņas draugu un paziņu lokā ir cilvēki, kuri apgalvo – Covid-19 ir izdomāts. Tāpēc viņa pieņēmusi lēmumu dalīties sajūtās.

"Lai pastāstītu, kā ir slimot, jo daudzi cilvēki to uztver kā bubuli, nav priekštata, kādas ir tās sajūtas. Protams, es apzinos, ka katram tas ir individuāli, bet es uzsveru, ka dalos savā pieredzē," sacīja Eniņa.

Savukārt Siliņu ģimene Ogrē svētdien saņēma ziņu no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) – aplikācija "Apturi Covid" vīra mobilajā telefonā fiksējusi kontaktu ar divām inficētām personām. Šobrīd ģimene atrodas pašizolācijā. Saņemot zvanu, pārņēmis šoks, bailes un vainas izjūtas.

"Iekšēji jūtos slikti, ka es varbūt esmu pārnēsātāja un varu kādam nodarīt (..)," teica ogrēniete Dace Siliņa.

Ar Covid-19 šobrīd sirgst arī Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis. Arī viņš līdz šim no sabiedrības puses izjutis atbalstu, saņemti zvani ar laba vēlējumiem. Bet, uzzinot par saslimšanu, pārņēmis apmulsums.

"Nopietni, ar mani? Jo likās, ka nevarētu būt. Bet, nu neko, uzņēmu, kā jāuzņem, lieki nestresoju. Baumas pilsētā radās, ka dikti slims, aizvests uz "ātrajiem", tādas iekšējas baumas man cilvēki atstāstīja. Cilvēki zvanīja, es teicu, ka viss ir kārtībā, esmu izolācijā un ārstējos," stāstīja Jankovskis.

Jankovskis atzina, ka šobrīd no sabiedrības puses izjūt atbalstu, taču grūti spriest, kāda būs attieksme, kad viņš būs gatavs atgriezties darbā un tikties ar cilvēkiem. Covid-19 inficētie visā pasaulē baidās atzīties, ka ir slimi: to raksta arī ārvalstu mediji. Taču lielākā daļa ekspertu atzīst – ar šādām ziņām ir jādalās, lai stiprinātu citus sasirgušos un veselos mudinātu vēl vairāk ievērot ierobežojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti