Dienas ziņas

Pirmo reizi pasniegta Latgales Gada balva

Dienas ziņas

Āfrikas cūku mēris joprojām izplatās

Jelgavas vecākajai iedzīvotājai – 105. jubileja

Jelgavas vecākā iedzīvotāja atzīmē 105.jubileju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Dzīvespriecīga viesus pirmdien sveicināja Jelgavas vecākā iedzīvotāja Tekla Šepeļeva , kura atzīmēja savu 105. dzimšanas dienu. Par savu lielāko bagātību jubilāre sauc trīs bērnus, astoņus mazbērnus un deviņus mazmazbērnus, bet visus grūtos brīžus pārdzīvot  palīdzējusi ticība Dievam un latgaliešu spīts.  

Vēl pirms dažiem gadiem dārzs bija viena no iemīļotākajām Teklas  Šepeļevas pastaigu vietām. Tagad  ar staigāšanu vairs īsti nevedoties, bet dzīvesprieks  nekur nav zudis. Sagaidot 105. jubileju, uzlabojusies pat veselība.

„Es biju ļoti slima, nevarēju piecelties, pat sēdēt nevarēju, bet šajā nedēļā daudz labāk palika,” atzina jubilāre.

Teklas kundzes mūžs ir raibs kā musturdeķis. Viņas dzimtas saknes meklējamas Latgalē, bet pati gaviļniece dzimusi Sibīrijā.

 Gaviļnieces dēls Valdis Šepeļevs stāstīja, ka  „vecmātes vecāki dzīvoja Latgalē, bet cara laikā viņi izceļoja uz Sibīriju, izceļoja tolaik ļoti daudzi gan apkārtējie, gan radinieki”.

Sibīrijā arī apprecējusies, bet Otrajā pasaules karā zaudējusi vīru un  ar trim maziem bērniem atgriezusies Latvijā. Daudzus gadu desmitus viņa dzīvojusi Talsu pusē un strādājusi gan par pavāri, gan auklīti bērnudārzā,  bet nu jau septiņus gadus mīt  jaunākā dēla ģimenē Jelgavā.

Gaviļnieces vedekla Staņislava Šepeļeva  stāstīja, ka vēl pirms gada sirmā kundze pati skatījās televizoru, staigāja pa māju, bet tagad vedekla cenšas ar viņu vairāk parunāt un pastāstīt jaunumus.

Teklas kundze ir vecākā Jelgavas pilsētas iedzīvotāja, un  sumināt jubilāri ieradies arī pilsētas mērs.  Lielākais prieks gaviļniecei ir par ziediem, bet arī ar parakstu par 143 eiro lielās naudas balvas saņemšanu vēl galā tiek saviem spēkiem. Pēdējo desmit gadu laikā Teklas kundze ir vienīgā jelgavniece, kura sagaidījusi savu 105. dzimšanas dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti