Rīta Panorāma

Grupa “Laika Upe” uzstājas ar jaunu dziesmu “Cauri Puķēm”

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Jaunsardzei pievienojas jau trešajā klasītē

Jaunsardzē kopš trešās klases. Mērķtiecīgā Elza Strupiša

Elza Strupiša Jaunsardzē iestājās pirms septiņiem gadiem, kad viņa mācījās tikai 3. klasē. Viņa ir meitene, kura Jaunsardzei atdot sevi pilnīgi visu.

“Mūsu skolā tikko parādījās Jaunsardze. Man bija daudz brīvā laika, un es izdomāju pamēģināt kaut ko jaunu,” stāstīja Elza.

Vecāki šādam Elzas lēmumam nav iebilduši, lai gan paši nav saistīti ar militāro sfēru. Elzai ir trīs māsas un brālis. Viņa ir vienīgā atvase ģimenē, kas iestājusies Jaunsardzē.

“Viņiem bija pārsteigums, kad vienu dienu atnācu mājās un pateicu, ka gribu iet uz Jaunsardzi,” atzina Elza. 

“Elza ir meitene, kas laikam Jaunsardzei atdod sevi pilnīgi visu. Viņa pie manis atnāca kā maza meitenīte. No deviņu gadu vecuma, kaut arī mēs ņemam no 10 gadiem. Bet viņa ļoti gribēja. Atļāvu viņai sākt nākt agrāk. Es neatceros tādu pasākumu, kurā viņa nebūtu piedalījusies. Elza ir ļoti, ļoti mērķtiecīga,” stāstīja jaunsargu instruktors Gunārs Strazdiņš.

Jaunsardzē Elza apguvusi orientēšanas spējas, pirmās palīdzības sniegšanu, lauku kaujas  iemaņas, kā arī prasmi rīkoties ar ieročiem.

“Mēs mācāmies, kā pareizi kustēties kā patruļai, kā nodaļai un apgūstam visu, ko vajadzētu uzbrukuma gadījumā,” skaidroja meitene.   

Viņa arī iemācījusies daudz un dažādus mezglu siešanas paņēmienus, saziņu ar rācijām un apguvusi fonētisko alfabētu: “NATO to izmanto radio sakaros, lai izteiktu sarežģītus vārdus pa burtiem. Lai nekas netiktu sajaukts, izdomāti apzīmējumi katram burtam.” Piemēram, A burts ir alfa, B – bravo, bet C – Čārlijs.

“Lima. India. Eco. Tango. Uniform. Siera,” uzskaitīja Elza. Tas fonētiskajā alfabētā nozīmē ''lietus''.

2019. gadā Elza ir piedalījusies 18. novembra militārajā parādē Rīgā. Būšana Jaunsardzē dod priekšrocības arī tam, lai pēc skolas beigšanas iestātos Nacionālajos bruņotajos spēkos, kļūstot par profesionālā militārā dienesta karavīru.

“Dod priekšroku kandidātam, kurš sekmīgi pabeidzis jaunsargu mācību programmas trešo vai ceturto līmeni. Stājoties Zemessardzē, zemessarga kandidātam nav jāpiedalās apmācību kursā,” pastāstīja Jaunsardzes centra Valsts aizsardzības mācības nodaļas vadītājs Sergejs Fomenko.

Pēc vidusskolas pabeigšanas, Elza savu turpmāko dzīvi vēlas saistīt ar militāro jomu: “Es turpināšu savas mācības Aizsardzības akadēmijā. Izaugsme Jaunsardzē man palīdzēs akadēmijā sasniegt labākus rezultātus.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt