Jauniešu festivāla «Zvērā» rīkotājs veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Uģis Grīnbergs (28) Saldus rajonā izveidojis ābeļdārzu un plāno pārdot sulas, mājas vīnus un sidrus.Viņš apsaimnieko divus īpašumus - “Dzilnas” un “Ģiezēni”. Vienā - "Dzilnās" - septiņus gadus Uģis rīkojis jauniešu alternatīvās mūzikas festivālu “Zvērā”, bet otrā - “Ģiezēnos” puisis nodarbojas ar biškopību un amatniecību. Nesen Uģis iestādījis ābeļdārzu, lai tirgotu mājas vīnus un sidrus.

Uģis studējis Rīgā, pastrādājis ārvalstīs, taču tagad atgriezies laukos pavisam. Ar biškopību Uģis sācis nodarboties pirms trīs gadiem, bet vien pagājušajā gadā iestādīts ābeļdārzs, kas sasniedzis četru hektāru platību. Nākotnē viņš plāno pārstrādāt augļus sulas spiešanai, kā arī raudzēt vīnus un sidrus. Tiek eksperimentēts ar receptēm un dažādiem augļiem.

Septiņus gadus Uģis rīkojis jauniešu alternatīvās mūzikas festivālu “Zvērā”, bet pagājušajā gadā ekstrēmo sporta veidu sacensības “DirtFesto”. To viņš darījis savam priekam, ne komerciāliem nolūkiem,

lai ir aktivitāte un lai cilvēki izbauda dabu, kultūru un redz, ka laukos var būt arī citādāk.

“Tieši “Dzilnās” vēlos, lai viss saglabājas un turpinās, kā tas ir. Šī ir tāda kā atpūtas, kultūras un sporta zona. Vēlos salgabāt lauku tūrismu. Aicinājums man ir kaut ko ražot, es gribu ražot lauksaimniecības produkciju - to pašu medu un citus biškopības produktus, pārstrādāt ābolus, man gribas izgatavot kaut ko taustāmu.

Sajūtas man negribas tirgot, sajūtās es gribu dalīties,” stāsta jaunais saimnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti