Jaunieši no Valkas Bakingemas pilī saņems apbalvojumus

Pirmdien, 16. maijā, divi jaunieši no Valkas – Signe Zalužinska un Mairis Lukovskis – Bakingemas pilī, Londonā, saņems Edinburgas hercoga starptautisko zelta apbalvojumu (Gold Duke of Edinburgh's Award), informē programmas „Award” koordinatore Katrīna Sprudzāne.

Apbalvojumus jauniešiem svinīgā ceremonijā pasniegs kāds no britu karaliskās ģimenes locekļiem: Edinburgas hercogs, princis Filips, viņa jaunākais dēls – Veseksas grāfs princis Edvards vai Veseksas grāfiene Sofija.

Signe Zalužinska un Mairis Lukovskis Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas „Award” zelta līmeņa ietvaros sasniedza pašu izvirzītos mērķus. Katrs jaunietis, atbilstoši programmas „Award” vispārīgajiem noteikumiem, bija izvirzījis sev kopumā piecus mērķus, kas saistīti ar programmas „Award” jomām – brīvprātīgo darbu, fizisko sagatavotību, prasmēm, piedzīvojumu ceļojumu un projektu.

Valkas ģimnāzijas skolēni Signe Zalužinska un Mairis Lukovskis, kuri šogad pabeigs 12.klasi, uzdrīkstējās uzsākt un izstrādāt individuālu bronzas līmeņa izaugsmes programmu 2010. gadā. Kopš tā brīža abi jaunieši par nozīmīgu darbu sevis pilnveidē un citiem sniegto palīdzību jau ir saņēmuši ne vien bronzas, bet arī sudraba līmeņa programmas „Award” apbalvojumu.

2016. gadā tiek svinēta programmas „Award” 60. gadadiena, tādēļ Starptautiskais „Award” fonds (The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation) organizē īpašu apbalvošanas pasākumu, kas notiks 2016. gada 16. maijā. Iespēja saņemt Edinburgas hercoga starptautisko zelta apbalvojumu (Gold Duke of Edinburgh's Award) no Lielbritānijas karaliskās ģimenes pārstāvja ir dota tikai 15 „Award” programmas dalībniekiem no Eiropas, Vidusjūras un Arābu reģiona valstīm. Apbalvošanas ceremonijas laikā apbalvojumus kopumā saņems 1000 jaunieši no visas pasaules, un šo jauniešu vidū Latviju pārstāvēs Signe Zalužinska un Mairis Lukovskis. Abi valcēnieši pēc nacionālās un starptautiskās atlases kārtas 2016. gada februārī saņēma uzaicinājumu saņemt Edinburgas hercoga starptautisko zelta apbalvojumu (Gold Duke of Edinburgh's Award) Bekingemas pilī.

Katram jaunietim, kurš Apvienotajā Karalistē Bekingemas pilī saņems apbalvojumu, bija iespēja uzaicināt uz šo ceremoniju vienu viesi. Signe Zalužinska un Mairis Lukovskis uz apbalvošanas ceremoniju ir uzaicinājuši savu programmas „Award” vadītāju, Valkas novada Bērnu un jauniešu centra “Mice” izglītības speciālisti Tiju Bērtiņu un Inesi Lečmani – savu pirmo programmas „Award” vadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti