Rīta Panorāma

Intervija ar Denisu Čalovski

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Jaunieši Aucē pievēršas vistkopībai

Jaunieši Aucē pievēršas vistkopībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Auces novada Vītiņu pagastā pirms dažiem gadiem izveidota zemnieku saimniecība “Imantas”. To vada laimīgi precējies jauniešu pāris, kuri netipiski daudziem citiem viņa vecuma cilvēkiem, pievērsušies lauksaimniecībai, konkrētāk, vistkopībai. Latvijas Televīzija devās apciemot jauniešus.

Lauku īpašumu Auces novadā Ģirts un Agnese iegādājās pirms četriem gadiem. Tagad no 30 vistām izauguši jau līdz 260. Jaunie saimnieki sāka ar mazumiņu, bet redzot kā sokas tirdzniecība, nemitīgi vistu skaitu papildina. Tuvākās nākotnes plānos ir būvēt jaunu kūti, lai putnu skaits tajā sasniegtu sešus simtus.

"Lopkopība jau kopš bērnības vilināja, vecajai mammai bija piemājas saimniecība, viss brīvais laiks tur bija pavadīts. Universitātē satiku savu sievu. Ar vistām ir vieglāk nekā ar govīm, tāpēc izvēlējāmies vistkopību," stāsta z/s “Imantas” saimnieks Ģirts Ante.

"Man pilsēta nekad īpaši nav patikusi. Tur nav brīvības. Kad dzīvojām kojās, tas nav priekš manīm," piebilst z/s “Imantas” saimniece Agnese Ante.

Agneses vecāki Madonas pusē joprojām saistīti ar lauksaimniecību, kamēr Ģirta stāsts ir pavisam citādāks: "Es viens tāds trakais ģimenē patrāpījos, kurš gribēja ar lauksaimniecību nodarboties."

Izdētās olas tiek vestas uz Jelgavu. Nedēļā notirgo ap tūkstoti. Pa dienu Ģirts strādā algotu darbu, kamēr Agnese šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā. Kā abi saka, vistām pietiek, ja saimnieki tās aprauga no rīta un vakarā, tādēļ šo biznesu iespējams apvienot ar citām nodarbēm. "Lauksaimniecība man neliekas baigais darbs. Man tā ir sava veida atpūta. Smagos darbus jau vīrs dara," turpina Agnese Ante.

Doma par braukšanu strādāt uz ārzemēm abiem nav ne prātā. Latvijā ir gana daudz ko darīt. "Ja grib kaut ko darīt, atrast var vienmēr ko. Jācenšas ir darīt un pamazām, kā mēs sākām ar 30 vistām, tas pieprasījums bija un nu jau ir 260," piebilst Ģirts Ante.

Arī barību vistām izaudzē paši savām rokām uz sava 15 hektārus lielā zemes gabala. Tādējādi Ģirts un Agnese ir pierādījuši, ka arī jauniem cilvēkiem laukos ir ko darīt, vajag tikai atrast savu nišu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti