Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

«Latvijas finieris» dāvina zemessargiem medicīnas somas

Dienas ziņas

Strauji izzūd bioloģiski vērtīgi zālāji

Jaunās māmiņas sāk savu uzņēmējdarbību

Jaunās māmiņas Siguldā sāk savu uzņēmējdarbību

Iespēja būt darba tirgū un vienlaikus audzināt bērnus – tā par savu ikdienu saka jaunās māmiņas uzņēmējas Siguldā. Pērn viņas guva atbalstu savu biznesa ideju īstenošanai. Lai veicinātu sieviešu iniciatīvu nodarboties ar biznesu savā novadā, sekmējot arī jaunu darbavietu, produktu un pakalpojumu izveidi, Siguldā jau otro gadu norisinās uzņēmēju atbalsta konkurss jaunajām māmiņām. 

Pēdējos gados reģionā ievērojami palielinās dzimstība, tāpēc interese par savas uzņēmējdarbības sākšanu ir ļoti liela.  

Bērnu pasākumu rīkotājas Elīna Pohiļuka un Jevgēnija Spriņķe savu uzņēmējdarbību uzsāka pērn, kad saņēma pašvaldības finansējumu savas biznesa idejas realizācijai. Elīna atminas, ka ideja par bērnu pasākumu rīkošanu radusies nejauši, kad gadu vecajam dēliņam tuvojās dzimšanas diena. Meklējot vietu, kur jubileju atzīmēt, jaunā māmiņa secinājusi - pilsētā tādu nav daudz, tāpēc nolēmusi, ka šādus pasākumus varētu organizēt pati.

Šo ieceri atbalstīja arī Jevgēnija, un tā divu mēnešu laikā ideja pārtapa uzņēmumā - pasākumu organizēšanas aģentūrā "Flamingos". Jaunās māmiņas atzīst - uzsākot biznesu, jāspēj plānot savu laiku, ko veltīt gan darbam, gan ģimenei.

Galvenais ir ticēt tai savai idejai, jo tad arī viss notiks, un būtiski ir izmantot visas iespējas, kas ir dotas, visas durvis, visas atslēdziņas, kas stāv jums priekšā, uzsver “Flamingos” īpašnieces.

Elīna un Jevgēnija atzīst, ka labākie padomdevēji bērnu pasākumu organizēšanā ir tieši abu atvases.

Līdzīgi arī siguldietei Katrīnai Leitānei, kuras nu jau astoņus mēnešus vecā meitiņa piedzima līdz ar uzņēmuma dibināšanu. Bērnu pieskatīšanas centra “Kā mājās” biznesa ideja Katrīnai radās, pašai kļūstot par māmiņu, un iespēja uzņēmēju atbalsta konkursā piesaistīt finansējumu līdz 2000 eiro arī ļāvusi šo ideju mēneša laikā realizēt. Protams, būtisks bijis arī atbalsts no ģimenes un draugiem, un, kā atzīst jaunā māmiņa, - prieks, ka tagad iespēja ne vien audzināt bērnus, bet arī pierādīt sevi uzņēmējdarbībā.

 “Tas dod ļoti labu pašapliecinājumu sievietei kā tādai. Tas nav tā, ka bērnu kopšanas atvaļinājumā tad tu esi tikai ar bērnu. Nē! Sieviete tiešām spēj daudz, daudz vairāk,” saka Katrīna Leitāne.

Siguldas novada Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele atzīst, ka, “protams, visām ir mērķis pašrealizācija, bet pamatmērķis ir tomēr pievērst uzmanību bērniem, ģimenei, un tā uzņēmējdarbība dod iespēju apvienot gan ģimeni, gan pašrealizāciju”.

Pērn savas biznesa idejas konkursā iesniedza 19 sievietes, kuras audzina bērnus vecumā līdz astoņiem gadiem. Finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai jaunajām māmiņām piešķir Siguldas novada pašvaldība, tādā veidā atbalstot jaunu, inovatīvu produktu un pakalpojumu rašanos novadā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt