Jaunais biškopis Dāvis par darbu Latvijā nesūkstās, bet paplašina dravu

Pats savu medu šajos Ziemassvētkos draugiem dāvinās 20 gadu jaunais kuldīdznieks Dāvis Podiņš. Dāvis nesen pabeidzis Kuldīgas Centra vidusskolu un pašlaik studē Lauksaimniecības Universitātē. Biškopība un bioloģiskā lauksaimniecība kļuvusi par jaunā vīrieša nodarbošanos. Dravnieka amatu viņš apguvis, mācoties pie sava vectēva.

Domas par došanos prom laimi meklēt kādā citā zemē kuldīdzniekam Dāvim Podiņam pat prātā nav nākušas. Viņš jau skolas laikā sapratis, ka strādās Latvijā un nodarbosies ar biškopību.

Tagad viņam pašam pieder zemnieku saimniecība „Dāvji”. „Pirmie bija 40 stropi, ko man opis uzdāvināja. Esmu piepircis vēl 30 klāt, nākamgad domāts sasniegt jau simtu.  Tad

mums abas saimniecības veidos ap 250 stropiem. Esmu tikko saņēmis arī vaska kausētavu un gatavojos pirkt presi.  Domāju Kuldīgas pusē veidot mazu vaska ražotni. Tā varētu palīdzēt arī citiem, jo nav tik daudz cilvēku, kas ar to nodarbojas,” saka Dāvis.

Šobrīd viņš mācās Lauksaimniecības universitātes otrajā kursā par lauksaimniecības uzņēmuma vadītāju, bet ar saimniecisko darbību nodarbojas no 2014.gada.

Dāvis uzskata, ka nozare ir perspektīva: „Ja citi saka, ka iet grūti, es tā nevaru teikt, jo es daudz reklamējos. Pats vadāju savu produkciju, ir labas atsauksmes. Visi strādājam, turklāt mums ir bioloģiska saimniecība, tāpēc arī lielāka cena. Visu laiku kaut ko domāju jaunu, darbojos.”

Viena viņa bišu drava atrodas Ventas krastā Kuldīgā. “Bites vāc medu  trīs kilometru rādiusā no sarkanā āboliņa, liepām un citiem augiem. Te, salīdzinot ar citām vietām, ir labs pienesums. Vēl man ir bites Padures un Rumbas pagastā,” stāsta jaunietis.

Dāvis Podiņš izrāda savas košās bišu mājas, kas sakārtotas viena pie otras turpat netālu no Ventas upes. Jaunais biškopis stāsta, ka medus būs arī labākā dāvana Ziemassvētkos: „Tā kā ciemos būs dažādi draugi, būs medus dāvanas. Arī pavadāšu paciņas draugiem, tā, lai ir simboliska dāvana.”

Pašlaik ir bišu maize, propoliss un pats medus, stāsta Dāvis. Pagaidām nopietni pievērsties dažādu produktu ražošanai no medus viņš nedomā. Pašlaik attīstība notiek ar pašu līdzekļiem, taču nākotnē Dāvis Podiņš iecerējis īstenot arī kādu Eiropas Savienības projektu.  Ģimenei pieder zeme un, tā kā pats kļuvis par lauksaimnieku - drīz pat ar visu diplomu -, tad jaunais biškopis un zemnieks nākotnē plāno ne tikai nodarboties ar bišu lietām, bet pievērsties graudkopībai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti