Jaunā «Rīta Panorāmas» laika ziņu vadītāja Ilze Kornete: Laivu braucieni, pārgājieni un nakšņošana teltī – kaut visu cauru gadu

Kopš novembra Latvijas Televīzijas (LTV) ''Rīta Panorāmas'' komandai ir pievienojusies jauna laika ziņu vadītāja Ilze Kornete. Sarunā ar portālu LSM.lv Ilze dalījās savā stāstā par to, kāds bijis ceļš līdz darbam televīzijā, kādi ir laba laika ziņu moderatora galvenie stūrakmeņi un kas ir primārais saskarsmē ar līdzcilvēkiem, lai spētu iedvesmot gan apkartējos, gan sevi pašu.  

Mērķtiecība, atbildība, degsme izdarīt katru iesākto darbu līdz galam un paveikt to kvalitatīvi, ar izpratni – to visu iemieso jaunā LTV laika ziņu moderatore Ilze Kornete. Ikdienas darbu ritumu Ilze sabalansē ar uzturēšanos dabā. “Mani aizrauj aktivitātes svaigā gaisā – patīk laivu braucieni, pārgājieni un nakšņošana teltī – kaut visu cauru gadu. Vakaros mēdzu izskriet kādu krosiņu. Un, protams, arī ceļošanai ir vieta manā sirdī. Tas viss man palīdz restartēties,” atzīst Ilze.

Atteikums nav šķērslis ceļā uz mērķi

Savulaik Ilze bija pieļāvusi domu kļūt par laika ziņu moderatori, toreiz tas gan licies kaut kas pavisam tāls un nesasniedzams. “Vēl šobrīd man šķiet, ka tas ir mazliet neticami būt šeit, Latvijas Televīzijā. Esmu no sirds priecīga,” teic Ilze. Viņa atzīst – ceļš uz laika ziņām Latvijas Televīzijā nemaz neesot bijis tik viegls. “Pirmoreiz es mēģināju startēt Latvijas Televīzijā nedaudz vairāk kā pirms gada – neveiksmīgi. Pēc atteikuma saņemšanas nepadevos – apguvu runas prasmi kursos, cītīgi mācījos, pēc tam sāku lasīt laika ziņas Latvijas Radio 1, tad vēlreiz mēģināju kļūt par laika ziņu moderatori – šoreiz veiksmīgi,” smaidot teic Ilze.

Rosība un dzīvīgums

Televīzijas darbā Ilzi vilina tas, ka katra diena ir citādāka, kā jauns izaicinājums, jo nekad nebūs divas dienas ar vienādiem laikapstākļiem – tie mainās un līdz ar to arī prognozes un veids, kā tās tiek sagatavotas. Ilze paralēli darbojas kā sinoptiķe Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC) – tas ir ļoti vērtīgs pamats zināšanu laukā, bet, salīdzinot ar darbu televīzijā, vides ziņā atšķirīgs darbs.

Jaunā “Rīta Panorāmas” laika ziņu vadītāja Ilze Kornete

Liekas, ka agrā celšanās ''Rīta Panorāmas'' dēļ varētu būt viens no izaicinājumiem, bet Ilze ar vieglumu teic: “Darbs LVĢMC mani ir norūdījis attiecībā uz miegu. Esmu pieradusi diennakti pavadīt, sēžot pie vairākiem monitoriem, tādēļ katru reizi mosties uz ''Rīta Panorāmu'' ir pavisam viegli, un to es daru ar prieku. Protams, ir reizes, kad rīts ir miegaināks, bet televīzijas darbinieku rosīgums un enerģija ātri vien pamodina, arī kolēģu smaidi un joki uzlādē.” Kā Ilze saka – pēc ētera ''Rīta Panorāmā'' nav ne miņas no rīta agrās celšanās, gluži pretēji – ir gandarījums un prieks par padarīto darbu un arī to, ka diena iesākusies kvalitatīvi.

Laika ziņu moderatora darbs kā saldais ēdiens

Ilze atzīst, ka laika ziņu moderatora darbs noteikti ir tikpat atbildīgs kā sinoptiķa darbs un tas iet roku rokā – ir jāsagatavo prognozes, jāinformē cilvēki par gaidāmajiem laikapstākļiem, īpaši tad, kad tie ir sarežģīti – pūš stiprs vējš, gaidāms sniegs, putenis vai, piemēram, apledojums. Varētu teikt, ka sinoptiķa darbs ir apjomīgāks – tiek strādāts 24 stundas diennaktī, šo stundu laikā ir jāizvērtē prognožu modeļi, jāsagatavo prognozes, brīdinājumi, jāinformē sabiedrība, un visa šī informācija ik pa brīdim jāatjauno. Velkot paralēles, Ilze par abiem darba laukiem saka: “Sinoptiķa darbs ir kā pamatēdiens, bet laika ziņu moderatora darbs – saldais ēdiens. Protams, arī laika ziņu moderatora amatā visa šī informācija ir jāizskata, taču tas notiek daudz ātrāk, raitāk. Tas ir pavisam cits ritms.”

Nopietnība un faktu izpratne

Lai arī laika ziņu moderatora darbu Ilze redz kā saldo ēdienu, tomēr tas paredz lielu atbildību, nerimstošu vēlmi augt zināšanās un spēju sniegt pievienoto vērtību skatītājiem, klausītājiem. “Tāpat kā pret jebkuru darbu ir jāattiecas nopietni, arī šeit tā ir. Manuprāt, labam laika ziņu moderatoram ir jāizprot pašam to, ko viņš stāsta. Jāizprot likumsakarības. Jāzina un jābūt skaidram formulējumam par to, ko tieši grib pastāstīt.  Ziņām ir jābūt vienkāršām un saprotamām, lai cilvēks, tās noklausoties, ir gatavs tam, kas notiek ārā aiz loga.”

Laipnība visa pamatā

Jautājot Ilzei, kas, viņasprāt, ir pamatu pamats ikdienai – gan darbos, gan attieksmē pret dzīvi –, viņa nevilcinoties atbild: “Vispirms jau ir jābūt laipnam – tādā veidā nododam tālāk labās emocijas. Varbūt tieši kādam pietrūkst, ka nav novēlēta laba diena vai pateikts paldies, vai uzslavēts viņa darbs. Man pašai arī nepatīk, ja kāds kādreiz pasaka kaut ko asāk vai nav bijis jauks, tomēr prātā vienmēr cenšos paturēt to, ka mēs nekad līdz galam nevaram zināt, kas notiek otra cilvēka dzīvē – ne visi atklājas pa simt procentiem, un tas ir jāciena. Labos vārdus nav grūti pateikt, arī uzsmaidīt ir tik viegli. Turklāt vienmēr ir jāizturas pret citiem tā, kā mēs gribam, lai izturas pret mums. Un tas iedvesmos gan pašu, gan citus arī tad, ja noskaņojums būs bēdīgs. Un vēl ļoti svarīga vērtība: katra lieta ir jāizdara līdz galam – lai cik grūti tas reizēm varētu likties, bet katrs iesāktais darbs ir jāpabeidz.”

Laipna, darbu un dabu mīloša – tāda ir LTV jaunā laika ziņu moderatore Ilze Kornete. Satiksim viņu no rītiem laika ziņās ''Rīta Panorāmā''. Paralēli darbam Latvijas Televīzijā Ilze turpinās sinoptiķes darbu LVĢMC, kā arī lasīs laika ziņas Latvijas Radio 1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt