Dienas ziņas

Andrupenē satiekas podnieki

Dienas ziņas

Atzīmē Zaļās muižas 240. jubileju

Itāļu profesors operē mūsu bērnu sirsniņas

Itāļu kardiologs Brunelli atvaļinājumos Latvijā operē bērnu sirdis

Pateicoties draudzībai, kas izveidojusies starp Bērnu slimnīcas kardioķirurgiem un pasaulē pazīstamu kardioloģijas profesoru Federiko Brunelli no Itālijas, jau gadiem viņš savu atvaļinājumu pavada Latvijā. Ne lai peldētos jūrā vai sēņotu mūsu mežos, bet gan stundām ilgi operējot sarežģītas sirdskaites. Profesoru par savu skolotāju sauc vairāki Latvijas ārsti, bet mazuļiem viņš vārda tiešā nozīmē ir dzīvības glābējs.

Operējamais bērns ir mazs, un maza ir arī viņa sirsniņa. Taču iedzimtā sirdskaite ir reta un nopietna lieta. Ņemot vērā mūsu iedzīvotāju daudzumu, ārstiem vienkārši nevar būt pieredzes tik sarežģītu gadījumu operēšanā. Kaimiņi igauņi to risina, lūdzot operēt kolēģus no Somijas.

Bet Latvijā trīs četras reizes gadā ierodas profesors Brunelli, kurš operē Latvijas mazuļus un māca arī ārstus. Viņa vadībā notiek unikālas operācijas, piemēram, labā un kreisā sirds kambara rekonstrukcijas.

„Pirms tam mēs parasti sazināmies pa e-pastiem, lai sakārotu operāciju sarakstu un būtu skaidrs, kādi izmeklējumi pirms tam nepieciešami, lai viss labi izdotos,” stāsta Brunelli.

Tā kā profesors strādā Itālijā, viņa hospitālis gadā dod viņam vienu brīvu nedēļu Latvijas apciemojumam. Pārējās divas vai trīs nedēļas viņš atbrauc, ziedojot savu atvaļinājumu.

„Agrāk es devos arī uz citām valstīm – Maroku, Ukrainu, Palestīnu. Bet nu es veltu sevi jūsu kardiocentram, jo nevaru reizē būt visur,” stāsta profesors.

Latvijas ārsti uzsver, ka šīs lieliskās sadarbības pamatā ir tiešām sirsnīgās attiecības, kas izveidojušās šo gadu laikā. „Šī sadarbība balstās tieši uz cilvēcīgajām attiecībām,” apliecina kardioķirurgs Lauris Šmits.

Profesora ceļa un uzturēšanās izdevumus sedz Itālijas fonds “Bērna sirds”. Operācijas notiek par Bērnu slimnīcas budžeta līdzekļiem. Taču nekāda nauda nespēj kompensēt to, ka Brunelli mūsu bērnu veselībai velta laiku, ko varētu tērēt pats, atpūšoties jebkurā pasaules malā. To viņa kolēģi Latvijā novērtē un apbrīno visvairāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti